Будь ближче
до дивовижного
світу тварин

Гамадрил

Гамадрил (лат. Papio hamadryas), він же плащеносний павіан — рід приматів сімейства мартишкових, вид павіанів, підряду вузьконосих мавп, ендемік Старого Світу. Відмінна риса гамадрилів — соціальний спосіб життя і комунікативність. Через що гамадрили часто стають піддослідними соціально-психологічних експериментів. 

Морфологія 

Гамадрил досить великий примат, близько 1 м в довжину. Самки вдвічі менше за самців. Забарвлення сіре. Шерсть на голові у самців утворює щось схоже на гриву, а шерсть на плечах — на мантію. Лице безволосе, брудно-зеленого кольору. 

 

Спосіб життя

Ареал гамадрила — Північно-Східні регіони Африки (Єгипет) і Південь Аравійського півострова (Ємен). 

Звичне середовище плащеносного павіана — відкриті місцевості в передгірних і гірських районах. Гамадрил веде наземний спосіб життя. Харчується корінням і дрібними безхребетними. Живе групами. Тривалість життя — 20-30 років.

Гамадрил в «Анімал Парк»

Плащеносная павіан — один з найоригінальніших наших вихованців. Він охоче йде на контакт з гостями парку. Вміє відстоювати свій особистий простір і час, в яке його не можна турбувати. Спостереження за павіаном залишає глибоке враження того, що він володіє глибоким розумом — це особистість.