Будь ближче
до дивовижного
світу тварин

Лама

Лама (лат. Lama glama) — верблюд Південної Америки. Ендемік Андських Кордільєрських гір. Лама була одомашнена 4 тис. років тому інками. Вперше цей вид ссавців парнокопитних тварин був описаний в 1553 році, в книзі Пéдро Сьéса де Леóн «Хроніка Перу». Сьéса де Леóн — іспанський священник і солдат, гуманіст, історик і географ, який став одним з перших хроністів, які написали про конкісту. Особливості лами — немає горбів, є вузькі ступні, розділені й рухливі пальці, мозолиста подушка, короткий хвіст і довга, гіпоалергенне хутро.

У Анімал Парку утримаються кілька дорослих лам Гуанако і їх потомство (лат. Lama guanicoe) — це предки одомашненої дикої лами. Особливості гуанако — струнке тіло, довга граціозна шия. Морда довша і витонченіша, ніж у лами, але з таким же зарозумілим виразом — так описав ламу гуанако англійський натураліст і письменник Джеральд Малкольм Даррелл.

Конституція тіла

Лама гуанако володіє пропорційною статурою, як в оленя, але непропорційно довгою шиєю, як у маленької жирафи. Довга шия — це природний балансир, за допомогою якого тварина гасить навантаження на ноги при різких перепадах висоти під час ходьби. Відмінна риса гуанако — довга і пряма шерсть, забарвлення якої може бути всіх тонів коричневого — від кремового до темного.

Animal Park – Лама

Спосіб життя

Природне середовище гуанако — пампаси (степи в субтропічному поясі Землі), напівпустелі та високогір'я Анд. Ареал гуанако поширюється від південного Перу до Вогняної Землі. Одомашнена лама зустрічається на висоті 4 тис. м. над рівнем моря. Лами соціальні тварини. Вони живуть сім'ями — один самець, кілька самок і їх потомство. Гон у гуанако починається в серпні (на півночі ареалу) і закінчується в лютому (на півдні). Вагітність триває 11 місяців. Народжується одне, рідше по двоє малюків. Які досягають статевої зрілості на початку третього року життя. Тривалість життя лама гуанако — 20 років в дикій природі, 30 років в умовах парку.

Лама в «Анімал Парку»

Гуанако — одні з найбільш колоритних наших вихованців. Завдяки великим розмірам, лами відразу привертають до себе увагу. А тому, що таке велика тварина, може бути таким симпатичним і доброзичливим — це вселяє захоплення перед дикою природою!

Приходьте до нас в Анімал Парк. Наші лами беруть участь в програмі реабілітацій особливих дітей (ДЦП, Даун). Спілкування з ламою викликає у дітей сильні емоції, якими діти вчаться керувати.

Цiкавi факти:

  • Велике перевезення. Коли іспанці припливли до Південної Америки, щоб захопити з собою загарбані багатства інків, вони взяли 300 тисяч лам для перевезення всіх скарбів.
  • Мотузки із лами. Шерсть лами невисокої якоcті, тому з неї найчастіше виготовляють мотузки.
  • Вага має значення. Лами найчастіше використовуються в господарстві для перевезення вантажів. Так ось тварини дуже добре відчувають свою межу: якщо навантажити на ламу більше, ніж потрібно вона швидше за все просто ляже на землю і відмовиться взагалі кудись йти.