Будь ближче
до дивовижного
світу тварин

Кури кохінхіни

Кохінхін (фр. Cochinchine) — м'ясна порода курей. Ендемік В'єтнаму (регіон з однойменною назвою — Кохинхин — в дельті Меконгу). В Європу порода кохінхін була завезена французами в 1843 р. Особливість цієї породи — великі розміри, низька плодючість, пишне і яскраве оперення — це характеристики, завдяки яким кохінхін утримується в якості декоративної птиці у всьому світу.

Конституція тіла

Кохінхін відрізняється щільною статурою, густим оперенням, на ногах ростуть «штанці». Голова маленька, гребінь — листоподібний, одинарний (з декількома зубцями). Забарвлення оперення дорослих особин може бути палеве, чорне, біле або строкате. Статевий диморфізм: півники помітно крупніше курочок, а їх оперення яскравіше і пишніше. У півнів в нижній частині ніг розташовані плесна, які утворює кісткові вирости — шпори. Оперення хвоста курочок скорочено, округлої форми.


 

Спосіб життя

Кохінхін ведуть наземний, гніздовий та стайний спосіб життя. Вони невибагливі до умов утримання. Харчуються кохінхін, як і домашні курочки, дрібним насінням, травами й листям, черв'яками, комахами та навіть дрібними хребетними. Розмножуються за допомогою запліднених яєць. В одній кладці можуть бути від 6 до 12 яєць. Птах спокійний, флегматичний, схильний до ожиріння. Курочки кохінхін довго зберігають інстинкт насиджування і добре піклуються про курчат. Тривалість життя — 7-9 років.

Кохінхін в «Анімал Парку»

Ця порода курей — обов'язкові резиденти інтерактивних зоопарків. Кохінхіни не лякаються людей, а гіпертрофований інстинкт материнства курочок поширюється на дітей, біля яких вони ходять і дбайливо кудкудакають, щоб відганяти півників. У дітей кохінхін викликають яскраві емоції, які запам'ятовуються на все життя. Приходьте до нас в гості, беріть з собою дітей і друзів. Здатність відчувати емоцій й вміння управляти ними — запорука щасливого дорослого життя дітей.