Будь ближче
до дивовижного
світу тварин


Кури кохінхіни

Кохінхін карликовий — декоративна порода курей китайських імператорів. Спочатку цей птах розводився тільки в літньому палаці китайського імператора. Пара таких курей під назвою «пекінські бентамки» була подарована англійській королеві в 1860 р в знак примирення після закінчення Англо-Китайської війни. З Англії карликові кохінхіни на початку 20 століття широко поширилися по всій Європі.

Кохінхін карликовий — це не зменшена копія звичайних кохінхінів, а самостійна порода. Відмінна риса — м'яке оперення, що нагадує пух. Курочки виглядають масивніше півня. Птахи швидко стають ручними, та є спокійними і надійнми квочками. Порода дуже зручна для розведення на невеликих вигулах, також в зоопарках.

Забарвлення оперення може бути різноманітним: палевим, білим, чорним, смугастим, блакитним, куропатчатим, бірюзовим, коричневим з підковоподібною облямівкою. Внаслідок рясного м'якого оперення і круглої форми карликові кохінхіни виглядають масивними і круглими. Корпус короткий, широкий, глибокий, злегка нахилений вперед. Фігура низька, кремезна. Оперення попереку дуже пишне, хвіст нагадує кульку. Невелика голова, маленький листоподібний гребінь. Створюється враження, що птах «повзає», а не ходить, тому що зовсім не видно ніг.

Кохінхіни — це порода, на яку обов'язково варто звернути увагу. Причиною цьому може слугувати один тільки зовнішній вигляд птиці. Також серед птахівників, кури кохінхіни вважаються найкрасивішими в світі.