Будь ближче
до дивовижного
світу тварин

Кури пухові або китайські шовкові

Кури пухові, вони ж китайські шовкові курочки, які в самому Китаї називаються «кури з воронячими кістками» — це одна з найбільш примітних порід курячих. Примітність стосується як анатомії, так і морфології. Країна походження — Китай. Марко Поло в XIII столітті відвідав резиденцію китайського імператора, де Марко вперше побачив, а пізніше докладно описав цю породу курей. В Європі шовкові китайські курочки з'явилися у XVIII столітті, а на американському континенті в XIX столітті. У третьому тисячолітті китайських пухових курочок утримують по всьому світу в якості декоративних птахів. Особливість пухових курей — чорні кістки, коричнево-чорна шкіра і сірувато-чорне м'ясо. Це наслідок проникнення в кістково-м'язові тканини курочок природного пігменту меланіну.

Довідка

Меланин — природний пігмент, що захищає шкіру від УФ-випромінювання. Під впливом сонячного світла меланоцити виробляють меланін і транспортують його через особливі клітини — дендрити — у верхній шар шкіри. Процес утворення меланіну відбувається в нижніх шарах епідермісу.

 

Конституція тіла

Щільна, присадкувате. Тіло вкрите густим пухом і тонким оперенням. Голова маленька. На голові росте чубчик. Дзьоб синього кольору. Гребінець — рожевого кольору. Очі чорно-коричневого кольору. Мочки вух — червоно-синього, закруглені. Шия коротка, спина широка, круто піднімається вгору. Хвіст короткий, закруглений. Статевий диморфізм — курочки менше півників. Існують кілька підвидів пухових курочок, розрізняються вони забарвленням, який може бути біле, чорне, блакитне, червоне, жовте або змішане.

Спосіб життя

Наземний, територіальний. Ці курочки не літають. Вони хороші квочки. Продуктивність — до 100 яєць на рік. Харчується пухова куртка дрібним насінням, травами й листям, черв'яками, комахами та дрібними хребетними. Тривалість життя — від 5 до 10 років. Несучки-квочки живуть менше.

Пухові курочки в «Анімал Парку»

Шовкові китайські курочки — вони декорація нашого парку. У них спокійна вдача, але впертий характер. Охоче коммуницируют з гостями парку, але тільки якщо вони цього хочуть. Пухові курочки створюють навколо себе атмосферу самодостатності та впевненості — саме так себе відчувають люди в присутності шовкових китайських півників. Люди інстинктивно випрямляють поставу, чому здаються вище. Приходьте до нас в гості, щоб переконатися в терапевтичному ефекті спілкування людей і тварин.