Будь ближче
до дивовижного
світу тварин

Морські свинки

Морські свинки (лат. Cavia porcellus, що в перекладі означає «маленька свиня»), вони ж гвінейські свинки, кейві або кеві — представники самого численного сімейства (40% і всіх ссавців і 2365 видів) гризунів. Відношення у морських свинок до свинеї таке ж, як і до моря — ніяке. 

Іменником «свинки» описується приналежність гризунів до роду свинок сімейства свінкових. Прикметник «морські» описує їх походження — адаптоване німецьке слово meerschweinchen — «заморські». Морськими цих гризунів називають в Росії й Німеччині. На батьківщині, в горах Анд на території південноамериканських країн (Еквадору, Колумбії, Перу і Болівії) морських свинок називають куї, в країнах Західної Європи — перуанськими свинками, а в Великобританії — індійськими. 

Морські свинки були одомашнені більше 3 тис. років до н. е. Причина одомашнення — смакові якості м'яса тварин. Декоративними морські свинки стали після конкісти іспанцями Південної Америки. Привезені до Європи, багаті люди почали утримувати морських свинок в якості декоративних екзотичних тварин.

Конституція тіла

Відомі 22 породи морських свинок. Секціонуванням цих гризунів займалися ще до завоювання Південної Америки місцеві племена інків. Селекція триває досі. Середньостатистичні пропорції тіла морських свинок варіюється від 5 до 140 см в довжину, і від 6 см до 50 см росту в холці — мова про породу найменших і найбільших порід — скинни і капибара. Забарвлення кейві або кеві так само варіюється від світло-коричневого до темно-коричневого верху і біло-кремового черевця. Забарвлення неоднорідне. Шерсть може бути довгою (для шелти, тексель), короткою (для селфі та крестед), або взагалі бути відсутнім, як у болдуін чи скинни.

Морська свинка — контактний зоопарк Animal Park

Спосіб життя

Домашні морські свинки — товариські, довірливі та добродушні. Вони легко приручаються і відгукуються на власні імена. Видають муркотячі звуки, як кішки, коли їх пестять. Спілкуються між собою за допомогою цвіркаючих звукових сигналів, яких може бути до двох десятків. Кожен звук має певне значення, наприклад, попередження про небезпеку або про місцезнаходження їжі. Тривалість життя морських свинок — 4-8 років. Для цих вихованців небезпечно падати з великої висоти, більше 50 см.

Морські свинки в «Анімал Парку»

Маленькі свинки — улюблені тварини маленьких дітей. З якими вихованці нашого Парку легко йдуть на контакт. Присутність морських свинок призводить дітей в захоплення. Довіра тварин викликає у дітей сплеск емоції, якими діти вчаться керувати — це запорука виховання у дітей дбайливого ставлення до братів наших менших.