Будь ближче
до дивовижного
світу тварин


Зелена мавпа

Зелена мавпа (лат. Chlorocebus sabaeus). Вид мавп сімейства мартишкових, надсiмейства мавпоподібних приматів.

Зелена мавпа за розмірами крупніше домашньої кішки, довжина тіла з головою - 57-71 см, довжина хвоста 30-48 см. Маса самців близько 5 кг, самок - 3,5 кг, у мавп є довгі гострі ікла. У самців зеленої мавпи мошонка блакитного кольору.  Чим вище рівень тестостерону, тим колір мошонки більш яскравий і насичений. У неволі вони можуть прожити до 45 років.

Середовище проживання:

Поширені в Західній Африці від Сенегалу до річки Вольта, також інтродуковані в Кабо-Верде і завезені на ряд островів Вест-Індії на кораблях работорговців. Цей вид живе в саванах і на лісових галявинах. Як правило, зелену мавпу можна зустріти недалеко від водних джерел. Ніч вона проводить на гілках дерев чи кущів.

Харчування:

Зелена мавпа практично всеїдна. Улюблені її ласощі - солодкі плоди, але вона з задоволенням їсть бруньки, квіти і листя дерев. Харчується також плодами і насінням культурних рослин. Також поїдає яйця, комах, гризунів і навіть пташенят. Самки навчають дитинчат мисливським прийомам і також тому, де можна роздобути їжу і як відрізнити їстівні частини плоду від неїстівних.

Animal Park — Зелена мавпа

Цiкавi факти:

  • Попереджають про небезпеку. Коли мавпа помічає в гілках змію, вона кричить, оповіщаючі про небезпеку других мавп.
  • Переносники інфекції. У природі мавпа може бути переносником особливо небезпечної інфекції - вірусу Марбург, що викликає геморагічну лихоманку Марбург (Меріду), відому також як «Хвороба зелених мавп»
  • Цікава гра з матір’ю. Дитинчата мавп часто присмоктуються до сосків матері не тому, що їм хочеться їсти, а тому, що такий контакт є для них своєрідною грою.
  • Цікаво мітять територію. Свої ділянки зелені мавпи мітять за допомогою секрету мускусних залоз, які розташовані на їх мордочках. Щоб залишити слід, вони труться мордочками по гілкам і камінню. Ці знаки показують іншим представникам виду межі ділянки кожної групи. Розмір ділянки групи зелених мавп залежить від кількості їжі на ньому.