Будь ближче
до дивовижного
світу тварин

Зелені мавпи

Зелені мавпи (лат. Chlorocebus Sabaeus) — ссавці примати, представники надродини мавпоподібних. Рід зелених мавп складається з 6 видів. Природний ареал цих мавп — центрально-західні регіони африканського континенту. Але завдяки тому, що з Середніх століть і до початку XIX століття работорговці утримували зелених мавп в якості ручних вихованців, внаслідок цього останні поширилися через Атлантичний і Індійський океани — від Вест-індійських до Карибських островів, де стали органічною частиною місцевої фауни. 

Конституція тіла

Зелених мавп можна порівняти з кішками, вони такі ж розмірів і такі ж темпераментні хулігани. Відрізняються мавпи винахідливістю. Довжина тулуба — від 30 см для самок до 60 см для самців. Кінцівки й морда безволосі. Колір шкіри — чорний на лапах, синюватий на череві. Довжина хвоста — до 60 см. Колір шерсті варіюється від світло-жовтого до темно-коричневого. Нижня частина тіла, внутрішні сторони кінцівок і шерсть навколо мордочки — світло-жовтого кольору. Ці мавпи мають защічні мішки, в які вони складають запаси їжі.

 

Спосіб життя

На відміну від більшості мавп, які ведуть деревний спосіб життя, зелені мавпи — наземні примати. Переважно вранці й ввечері вони шукають їжу, днем утворюють і зміцнюють соціальні зв'язки — доглядають один за одним, і тільки щоб в безпеці провести ніч залазять на дерева. 

Зелені мавпи соціальні тварини. Вони живуть групами від 50 до 100 особин. Осередки груп утворюють сім'ї — один самець, кілька самок і їх потомство. У групі встановлена сувора ієрархія, за підпорядкування якої стежить альфа-самець. Спілкуються мавпи між собою за допомогою складної системи звуків і тактильних контактів. 

Мавпи всеїдні. Їх раціон складається з листя, соків дерев, насіння, горіхів, трав, грибів і ягід, а також з безхребетних і дрібних хребетних. Тривалість життя зеленої мавпи в дикій природі 20 років, в умовах заповідників і парків — до 45 років.

Зелені мавпи в «Анімал Парку»

Мавпи вимагають до себе уваги більше інших наших вихованців. Привертають до себе увагу мавпи дуже винахідливо — за допомогою трюків і звукових сигналів, а коли це не працює, вони самі йдуть на контакт. Приходьте до нас в гості, щоб відчути на собі чарівність зелених мавп: після двох годин проведених в суспільстві мавп, ви станете краще розуміти людей.