Будь ближче
до дивовижного
світу тварин

Голуби

Голуби (лат. Columba), вони ж справжні голуби — рід птахів сімейства голубиних — єдине сучасне сімейство птахів загону Голубоподібні (загону кільогруді птахів). Людина приручила дикого голуба більше 5 тис. років тому. 

На протязі всієї історії людства голубів використовували в якості джерела харчування і засіба комунікації. В даний час голуби поширені по всьому світу, за винятком полярних регіонів Арктики та Антарктики. Вони живуть як в умовах дикої природи, так і в людських поселеннях — в мегаполісах, наприклад. Крім 280 видів диких голубів, існую понад 800 видів штучно виведених порід. 

Конституція тіла

Голуби порівняно маленькі птахи. Їх корінна відмінність від більшості птахів — вони зберегли здатність літати. Середня довжина тулуба голубів — 30-40 см., Розмах крил — 50-70 см, маса тіла — 200-400 г. Забарвлення — в основному сірих відтінків, але існують чорні, білий і яскраво забарвлені види голубів. 

 

Animal Park - Голуб

 

Спосіб життя

Голуби ведуть денний спосіб життя, при достатній кормовій базі — осілий. Живуть зграями, в період розмноження — гніздяться. Харчування — рослинного походження, раціон голубів складають насіння, зернові, плоди фруктових дерев і ягоди. Голуби, які живуть в містах, харчуються харчовими відходами. Розмножуються голуби за допомогою яєць. Тривалість їх життя — від 5 л 10 років. 

Голуби в «Анімал Парку»

У нашому зоологічному парку утримуються декоративні голуби, найчисленніші з яких — сизі голуби (це вид домашніх голубів). Відрізняти їх від дикунів можна за вгодованостью і кільцю на нозі. Паркові голуби не бояться людей, вони роблять різні трюки, таким чином, привертають увагу гостей парку, щоб отримати прямо з рук ласощі — насіння. Приходьте до нас в гості, щоб спостерігати за ними.

 

Цікаві факти:

  • Голуб — символ Миру. Перш за все, це символ Миру. Завдяки чому цих птахів люблять запускати на різних акціях і весіллях. Їм присвячені пам’ятники в багатьох містах світу. Не кажучи про те, на скількох скульптурах птиці присутні як доповнення.
  • Перші одомашнені птахи. Відносини людства з голубами сходять до зорі цивілізації і, ймовірно, навіть раніше.
  • Поштові голуби. В 11-12 століттях голуб мав ту цінність, що і чистокровний жеребець, адже не було на той момент ні пошти, ні телефонів.
  • Вміють робити сальто. Існує дивний вид цих птахів, що виділяється з усіх інших, під назвою бірмінгемські ролери. Вони здатні прямо під час польоту виконувати сальто, і навіть не один раз, а цілу серію.