Будь ближче
до дивовижного
світу тварин

Курки кохинхин карликови

Вона ж «пекінська бентамка», в просторіччі звана карликової курочкою — декоративна порода імператорських китайських курей. Частина назви «імператорська» посилається на легенду походження цієї породи курей. Легенда свідчить, що карликову кохинхин почали розводити в літній резиденції китайського імператора, щоб вона оживляла самотні парки володаря Піднебесної.

Ареал

У контактному зоопарку «Анімал Парку» є ще одна порода курей — кохинхин. І перші, і другі — самостійні породи, які відрізняються морфологією та ареалом походження:

  • Курка кохинхин карликова — ендемік Китаю.
  • Курка кохинхин — ендемік В'єтнаму.

Курка кохинхин — великий вихованець, який спочатку вирощувався в якості джерела харчування (заради м'яса). Завдяки величавому зовнішньому вигляду і спокійному характеру, а також тому, що вона погано розмножувалася, ця порода промислових курей стала декоративною. 

Від імені китайського імператора в 1860 році двох карликових курочек кохинхин подарували королеві Англії — так ознаменувалося примирення між двома імперіями після закінчення англо-китайської війни.

Морфологія

  • Конституція тіла — маленька. Фігура низька, кремезна. 
  • Кохинхин карликовий відрізняється м'яким оперенням, який нагадує пух. Пір'я пишні, хвіст округлий, нагадує кульку, ноги — в «штанцях». Через низьку посадку й пишне оперення не видно ніг, коли курочка ходить створюється враження ніби вона пливе. 
  • Забарвлення карликової кохинхин може бути бірюзове, блакитне, коричнево-золотисте, оранжево-червоне або пшеничне. 

Спосіб життя

  • Денний, наземний, стайний.
  • Характер — флегматичний, прівязчівий.

Особливості поведінки 

Карликова курочка дуже швидко і легко приручаються. Вона охоче відгукується на звичний заклик і являє собою ідеальну квочку з гіпертрофованим інстинктом материнства.

Харчування

Раціон карликової кохинхин складається з клітковини, вуглеводів, білків, мінералів і вітамінів. До останніх відноситься крейда і яєчна шкаралупа. Годувати карликову кохинхин можна магазинними кормовими сумішами, які можна замінити самостійно приготованими сумішами з крупи, кісткового борошна, сирих і варених овочів. Частота годування — 3 рази на день.

Кохинхин карликовий утримується в «Анімал Парк» з дещо іншою метою, а ніж колись в імператорської резиденції — щоб створювати атмосферу спокою, яку порушують діти і їх батьки — гості нашого контактного зоопарку.