Будь ближче
до дивовижного
світу тварин

Камерунські кози

Камерунські кози — вид парнокопитних з роду жуйних ссавців, підродини козлиних (лат. Capra), сімейства полорогих. Порода була виведена 2 тис. років тому на території Близького Сходу. Характерна риса камерунської кози — невеликі розміри й висока адаптація до різних біотопів і погодних умов. У сучасній історії саме через ці якості предки камерунських кіз стали популярними спочатку у мореплавців, а пізніше у фермерів. Мореплавці завезли кіз на африканський континент (до центрально Західної Африки — Камерун, Нігерія), де вони набули широкого поширення і видову назву — камерунські. На європейському континенті через комунікативність та спокійну вдачу камерунських кіз утримують у контактних зоопарках.

Конституція тіла

Камерунська коза — одна з най мініатюрних представників роду кіз: довжина тіла не перевищує 70 см, висота в холці 5-50 см, маса тіла — від 15 кг для самок і до 25 кг для самців. Шерсть камерунської кози коротка, жорстка. Забарвлення — переважно строкате або чорно-руде, але зустрічаються карамельних кольорів із темно-коричневим або попелястим відтінком. Молоко камерунської кози дуже поживна і довго зберігається.

 

Animal Park — Камерунська коза

 

Спосіб життя

Денний, стадний. Харчуються камерунські кози: влітку — пагонами дерев, листям і травою, взимку — вівсом, картоплею, комбікорм. У дикій природі ці кози самі діставати собі їжу — вони відмінно лазять по деревах.

Батьківщиною цієї породи кіз є камерунська долина Західної Африки. Середовище їхнього життя — посушливі і напівпустельні місцевості. Тривалість життя камерунської кози — до 20 років.

Камерунська коза у «Анімал Парку»

Вона прокидається рано, снідає і перша зустрічає гостей Парку. Камерунська коза охоче йде на контакт з людьми, а через мімімішний зовнішній вигляд, з нею охоче коммуницируют діти. Приходьте до нас в гості!

Цiкавi факти:

  • Виходили у дальні плавання. Китобої любили карликових кіз за те, що ті займають мало місця і легко переносять транспортування: під час тривалих рейсів кози служили джерелом молока і їжі.
  • Надзвичайно міцний імунітет. Камерунським козам дістався добрий імунітет: вони практично не хворіють.
  • Цінні смакові властивості. З молока карликових кіз виходить дуже смачний сир.
  • Схожість з іншими породами. Дана порода має сильну схожість з нігерійськими карликовими козами. Нігерійські карликові кози - ще один ідеальний варіант мініатюрних молочних кіз.