Будь ближче
до дивовижного
світу тварин


Камерунська коза

Камерунська коза (лат. Capra hircus). Вид парнокопитних з роду гірські козли сімейства полорогих.

У камерунських кіз короткі, загнуті назад роги; є борода і великі стоячі вуха, як і у звичайної кози.  Хвіст маленький і стирчить вгору. Камерунські кози - це представники групи карликових порід кіз. Довжина тіла 65-70 см. Висота в холці до 50 см. Вага козлів 21-23 кг, кіз - 12-15 кг. Для кіз камерунської породи властива масть різноманітного забарвлення, часто переважає строката, чорно-рудого забарвлення.

Середовище проживання:

Батьківщиною цих карликових кіз є камерунська долина Західної Африки.  Середовищем існування були посушливі і напівпустельні місцевості африканського континенту.  В Європу камерунця завезли в кінці 19 століття, а в Америці кози цієї породи з'явилися в 1950 р. Останнім часом камерунські кози поширилися по всьому світу. До Росії потрапили в кінці 20 століття і стали дуже популярними серед фермерів.

Харчування:

Годувати тварин можна свіжою травою, гілками, капустою, зерном, буряком, морквою і яблуками. Дуже люблять камерунські кози відварну картоплю з комбікормом, подрібнений овес, свіжий топінамбур і кукурудзу. Обов'язково в щоденному раціоні має бути присутнім невелика кількість цільного зерна.

Animal Park — Камерунська коза

Цiкавi факти:

  • Виходили у дальні плавання. Китобої любили карликових кіз за те, що ті займають мало місця і легко переносять транспортування: під час тривалих рейсів кози служили джерелом молока і їжі.
  • Надзвичайно міцний імунітет. Камерунським козам дістався добрий імунітет: вони практично не хворіють.
  • Цінні смакові властивості. З молока карликових кіз виходить дуже смачний сир.
  • Схожість з іншими породами. Дана порода має сильну схожість з нігерійськими карликовими козами. Нігерійські карликові кози - ще один ідеальний варіант мініатюрних молочних кіз.