Будь ближче
до дивовижного
світу тварин

Олександрві кільчасті папуги

Олександров кільчаста папуга (лат. Psittacula eupatria) — птах родини папугоподібних (лат. Psittaciformes) інфракласа кілегрудих. Найбільший представник ожерелових папуг. Їх відмінна риса — самці цього виду мають широке «намисто», яке стало частиною назви. Номінативна частина назви — Олександров — відсилає до Олександра Македонського.

Верхня частина намиста ожерелового папуги рожевого кольору, а з боків і до нижньої частини дзьоба — воно чорного («краватка»). Спокійні, комунікативні, красиві — це прикметники, через які ожерелового папугу утримують в якості декоративних птахів з часів Стародавнього Риму. Здатні вивчити в середньому до 20 слів, зафіксований рекорд словникового запасу ожерелового папуги — 100 слів.

Конституція тіла

Цей вид папуг досить великий серед всіх видів, його довжина тіла варіюється між 35 і 48 см, а довжина хвоста між 10-15 см, маса тіла — 250-260 м. Розмах крил — близько 40 см. Забарвлення переважно зеленого, черевце світлих відтінків, а верх — з коричнево-червоними цятками. На лопатках розташоване бура пляма, на лобі — вузька чорна смужка, від підклюва ростуть чорні «вуса».

Спосіб життя — деревний, денний, стайний

У дикій природі александров кільчастий папуга мешкає в східному Афганістані, Ірані, Пакистані, в ряді районів Південно-Східної Азії та Індії. Природне середовище їх проживання — верхні поверхи тропічних лісів. Харчуються ожерелові папуги дикорослими фруктами та пагонами молодих дерев. Розмноження — за допомогою кладки, що складається з 3-4 яєць. Інкубаційний період яєць триває 4 тижні. До початку 7 тижні пташенята ожерелових папуг намагаються зробити свої перший політ з гнізда. Тривалість життя кільчастих папуг — до 40 років.

Олександров кільчастий папуга в «Анімал Парку»

Він жива декорація нашого Парку. У ожерелового папуги дуже гордовитий вигляд. Він всієї свій статурою демонструє перевагу і поблажливість — це одна сторона, зворотна сторона якої — комунікативність і доброзичливість. Такий контраст створює у гостей нашого Парку когнітивний дисонанс, для вирішення якого активуються емоційний інтелект — це обов'язкова умова високого міжособистісного інтелекту. Приходьте до нас в гості, щоб випробувати на собі чарівності олександрівського кільчастого папуги!

Александров кільчаста папуга — один з улюбленців відвідувачів нашого контактного зоопарку. Коли папуга в гарному настрої, він привертає увагу дітей і їх батьків тим, що вимовляє слова, які він знає, у випадковому порядку. Сполучення слів складаються смішні та несподівані. Таким чином Олександрієць досягає мети — уваги та ласощів від відвідувачів. Навзаєм він дарує гарний настрій.