Будь ближче
до дивовижного
світу тварин

Бурськи кози

Бурська коза (лат. Capra aegagrus hircus) — вид парнокопитних з роду гірських кіз, сімейства полорогих. Бурська — це слово походить від голландського «Boer», та означає фермер.

Конституція тіла

Вага дорослих самців досягає 110-135 кг. Самиці трохи легші 90-100 кг. Забарвлення цієї породи кіз звичайно біле з коричневою головою, але зустрічаються й більш різноманітне забарвлення. У тварин широкі груди, спина також широка та довга. Загалом — це широкий щільний тулуб з міцною грудною кліткою і великою, овальної форми, головою. Роги у представників цієї породи середньої довжини, загнуті назад. Вуха великі, висячі. Своїм зовнішнім виглядом кози цієї породи нагадують нубійських, в них такі ж висячі вуха. Шерстяний покрив гладкий та короткий. Серед переваг цієї породи — стійкість до хвороб та здатність легко адаптуватися до різних кліматичних умов.

Спосіб життя

Порода бурської кози була виведена на початку XX століття. Це результаті схрещування деяких порід привезених з Європи та Індії. Місце первинного схрещування — Південна Африка. Зараз ця порода здобула великої популярності та розповсюджена по всьому світу. У дикій природі вона мешкає в гірських місцевостях з рідкісною рослинністю і низькими чагарниками. Через це в умовах домашнього утримання бурські кози невибагливі до харчування, вони обходяться небагатими пасовищами. Їдять сіно, різні зернові культури, коренеплоди, овочі, фрукти, полюбляють різноманітну зелень. Спосіб життя бурської кози — стадний, самиці усамітнюються тільки у період народження молодняку. Тривалість життя бурської кози — близько 15 років.

 

Бурські кози - контактний зоопарк Animal Park

 

Цікавий факт

Очі — вони незвичні у бурській козі. Зіниці — вузькі, горизонтальні. Таке розташування зіниць забезпечує їм огляд більш ніж на 300 градусів навколо себе.

Бурська коза у «Анімал Парку»

Ця любителька пригод легко йде на контакт. Любить частування й увагу відвідувачів парку. Під час карантину перестала їсти — нудьгувала. Харчувалась тільки в присутності Михайла — ангела охороньця вихованців нашого контактного зоопарку. Приходьте до нас в гості: вам це дасть відчуття того, що ви потрібні, а нашим кізочкам — у них покращиться апетит!