Будь ближче
до дивовижного
світу тварин

Папуги калита

Калита (лат. Myiopsitta monachus), він же товстодзьобий папуга, квакер або папуга-чернець декоративна птиця загону папугоподібних. Ендемік центральних і північних регіонів Південної Америки. На батьківщині цей вид папуг переслідується як шкідник. Через його здатності говорити і яскравої зовнішності калита утримується по всьому світу в якості домашнього вихованця. За останні десятиліття і завдяки глобальному потеплінню з домашніх клітин папуга-чернець проник в дику природу південних країн європейського континенту, в США та навіть Японії. Так, в парках Барселони й Мадрида квакерів так само багато, як і голубів.

Конституція тіла (дорослої особини)

Квакер володіє середніми серед папугових параметрами тіла: довжина (разом з хвостом) — до 30 см, розмах крил — 48 см, маса тіла — 100 г. Оперення — щільне, рівномірне (без залисин). Забарвлення: темно-зелені крила з синім маховими пір'ями, спинка і хвіст, черевце, щоки та лоб пофарбовані в кремово-сірий колір. Груди прикрашена бурими пір'ям, освітлені на вершині, створюють враження лускатої манишки.

Спосіб життя — деревний, стайний, соціальний

В природному середовищу папуги калита населяють листяні ліси та степи. Зустрічається в горах на висоті до 1000 м над рівнем моря. Квакери живуть зграями, чисельністю до 500 особин. При достатній кормовій базі вони ведуть територіальний спосіб життя, літають на короткі відстані. Харчуються квакери, крім як дикорослими фруктами та пагонами дерев, також панцирами каракатиць, дрібними безхребетними й личинками. Розмножуються калита з жовтня по грудень. Це єдиний відомий науці вид папуг, який гніздиться на гілках дерев. В одному гнізді живе кілька сотень папуг. Гніздо будується поступово і розростається до 200 кілограмів. Впавши таке гніздо, може продавати дах автомобіля. Тривалість життя папуги калита — 20-30 років.

 

Товстодзьобий папуга в «Анімал Парку»

Калита відрізняється вірністю і товариськістю. Він може вивчити до двох десятків слів, запам'ятовує за іменами всіх членів сім'ї й спокійно ставитися до інших домашніх вихованців.

У нашому Парку калита виконує роль медіатора між гостями парку і його вихованцями. Коли квакер починає говорити, створюється враження, ніби він коментує все, що відбувається. Приходьте до нас в гості — після двох відвідувань він запам'ятає вас ім'ям!