Будь ближче
до дивовижного
світу тварин


Індійські павичі

Індійський павич (лат. Pavo cristatus), він же звичайний павич — представник роду великих птахів підродини й однойменного сімейства фазанових (лат. Phasianinae), загону курообразних (лат. Galliformes). Рід павичів складається з одного виду — з павичів, а тому вид називається монотіпіческій. Павич символізує владу, велич, непідкупність і безсмертя. Зворотний бік символу павича — гордість і марнославство. У культурі Індії та Ірану хвіст павича уособлює всевидюче Око. Павич також є обов'язковим атрибутом вищої касти в Індії — брахманів. В європейських країнах павича утримують в громадських парках і приватних садах для того, щоб в північних широтах створити атмосферу витонченого Сходу.

Конституція тіла

Найприкметніша частина тіла павича це хвіст — довгі пір'я, пофарбовані в яскраві кольори, на тлі яких виділяються симетрично розставлені «очі». Але хвіст виявляється зовсім не хвостом. Те, що ми описуємо як хвіст, це розвинені верхні криючі тіло надхвістя. Довжина тулуба павича може досягати 1,2 м, а пір'я надхвістя — до 1,6 м. Маса тіла — в середньому близько 4 кг. Статевий диморфізм — самці більші за самок, і тільки у самців є «хвіст». Забарвлення павича може бути абсолютно різний, але стандартним вважається синій колір для грудей, голови й шиї, зелений для спини та чорний для нижньої частини тіла. Самки не так яскраво пофарбовані, їх пір'я зазвичай мають сіруватий відтінок.

Павич Індійський — контактний зоопарк Animal Park

Індійський павич в «Анімал Парку»

Він живий діамант нашого Парку. Присутність павича прикрашає навіть місце творчого безладу свинок. Хоча з павичем складно комунікувати, але після відвідування Парку павич — він запам'ятовується на все життя. У дітей павич створює враження казкового персонажа, він збуджує фантазію, а дітям хочеться якомога швидше намалювати його. Приходьте до нас в гості, запрошуйте з собою дітей й друзів. За дві години в суспільстві наших вихованців ви отримуєте враження, яких вам вистачить на роки вперед.

Цікаві факти

  • Хвіст самця павича складається з 200 покривних плямистих пір'їн.
  • Павич розкриває розкішний хвіст і, красуючись, походжає перед самкою. Вітер заважає тримати хвіст рівно, тому здається, що павич ворушить ним.
  • Павичі починають кричати, якщо відчувають зміни в погоді, а саме перед дощем. Звук, видаваний павичами схожий не на щебет птахів, а гучний котячий крик.