Будь ближче
до дивовижного
світу тварин

Домашні кролики

Кролики — ссавець сімейства зайцевих. Кролик це узагальнена назва для деяких підвидів зайців. Родоначальник домашніх кроликів — одомашнений у VI столітті н. е. різновид дикого (європейського) кролика. Кролики і зайці відрізняються тим, що:

  • Перші народжуються сліпими і без хутра, а другі — зрячими і вже захищені хутром.
  • Кролики живуть в глибоких і складних норах, а зайці — в наземних і простих норах-гніздах. Ходять на пальцях.
  • Кролики більш соціальні тварини, вони живуть групами. Зайці крупніше кроликів, їх вуха довші, а забарвлення хутра має чорні мітки.
  • Дикого зайця неможливо приручити.

 

Конституція тіла

  1. Довжина тулуба варіюється від 20 до 50 см. 
  2. Вуха — довжиною більше 10 см.
  3. Хутро — довге, м'яке, з відтінками коричневого, сірого або темно-жовтого кольорів.
  4. Хвіст — короткий, з коричневими позначками.
  5. Лапки — задні непропорційно більші і потужніші за передніх. 
  6. Кількість пальців: на передніх 4, на задніх 5. Пальці озброєні кігтями. 

Спосіб життя

Половина популяції диких кроликів мешкає в Північній Америці. Друга половина кроликів живе в Західній Європі, Африці, Південній Америці, Південно-Східної Азії, Японії і на острові Суматра. Природне середовище існування кролика — галявини, ліси, луки, пустелі і водно-болотні угіддя. Кролик не живе на більшій частині Євразії — це споконвічний ареал зайців. 

Харчується кролик травою, овочами, фруктами, злаками і коренеплодами. Розмножуються кролики кролики круглий рік. Овуляція у самок відбувається по факту спарювання — в будь-який день місяця. Вагітність тривати близько 24 днів. Народжуються за один окот до 5 кроленят. Їх статева зрілість настає в 3-4 місяці. Тривалість життя кролика — близько 10 років. Великі породи кролів, наприклад, бельгійський фландр, живуть менше карликових. 

 

Кролики в «Анімал Парку»

У нашому парку кролики виконують місію живої прикраси. Вони всюдисущий і завжди готові виконувати 2 природні функцій — їсти й розмножуватися. У проміжках між справами кролики звертають увагу на гостей парку. Приходьте до нас в гості, щоб спостерігати за кроликами — вони життєстверджуючий маніфест, здатний проявлятися в найдивовижніших формах!