Будь ближче
до дивовижного
світу тварин


Ему

Ему (лат. Dromaius novaehollandiae). Птах загону казуароподібних, найбільший австралійський птах.

Це другий за величиною птах після страуса. Раніше ему відносили до страусоподібних (класифікація переглянута в 1980-і роки). Зовні ему дещо нагадує казуара, але не має ні “шолома”, ні шкірястих виростів на шиї. Довжина 150-190 см, вага 30-55 кг. Ему здатний бігти зі швидкістю 50 км/год. Їх довгі ноги дозволяють робити кроки до 275 см. Ему ведуть кочовий спосіб життя і можуть долати великі відстані в пошуках їжі. Ему використовує пазуристі лапи в цілях захисту.

Середовище проживання:

Ему поширений на більшій частині материка Австралії, хоча і уникає густонаселених районів, густих лісів і посушливих зон. Живе в чагарникових піщаних пустелях і степах Австралії та невеликих островах біля її узбережжя.

Харчування:

Харчуються ему плодами, корінням, травою і іншим рослинним кормом. В основному годуються рано вранці. Нерідко відвідують посіви зернових культур, завдаючи шкоди врожаю. Крім того, вони харчуються комахами. Ему п’ють раз в день або в ніч, але якщо вода є в надлишку, то можуть зробити це кілька разів. Пьють вони окремо від інших тварин.

Animal Park – Ему

Цікаві факти:

  • Вміє плавати. Не зважаючи на свої розміри ему вміють плавати і роблять це не погано, вони люблять посидіти у воді.
  • Війна з ему. У листопаді-грудні 1932 року збройними силами Австралії була проведена операція по знищенню ему, причиною стали масові набіги ему (кілька десятків тисяч) на поля пшениці та пасовища для худоби.
  • Зображений на гербі. Звичайний ему (Dromaius novaehollandiae) є неофіційною орнітологічною емблемою Австралії і разом з кенгуру зображений на гербі країни.
  • Ковтають камені. Ему як і страуси не мають зубів, тому ковтають камінці для подріблення їжі.