Будь ближче
до дивовижного
світу тварин

Золотий (золотистий) фазан

Фазани (лат. Phasianus) — номінативний рід підродини фазанових (лат. Phasianinae) і сімейства Phasianidae, загону курообразних. Рід складається з двох видів — 1) звичайного (32 підвидів) і 2) зеленого фазана (ендемік островів Японії Хонсю, Сікоку і Кюсю). Інтродукований людиною до країн Європи, Північної Америки та Австралії (близько 50 країн). Фазан символізує чесноту, процвітання, удачу і красу — через ці символічні образи фазан був емблемою однією з дванадцяти регалій китайського імператора Юя (роки правління — з 2699 по 2588 рр. до н. е.). В Грузії фазан — це подарунок давньогрузинської богині лісу Далі, яким богиня виділяла своїх підданих в знак вічної любові й відданості.

Етимологія назви

«Фазан» походить від однойменного назви міста Фазис — це місто Грузинського царства Колхіда, звідки, за переказами давньогрецької міфології, аргонавти привезли фазанів до Європи.

Конституція тіла

Фазани відрізняються від інших представників роду фазанових тим, що у них на голові ростуть пір'я. Без пір'яного покриву залишаються тільки ділянки навколо очей. Фазани досить великий вид птахів, в довжину їх тіло досягає 89 см, а маса тіла варіюється між 1,5 і 2 кг. Статевий диморфізм — самці помітно більші за самок. У самців пір'я відливають металевим блиском, самки — сіро-пісочного кольору.

Золотий (золотистий) фазан — контактний зоопарк Animal Park

Спосіб життя — наземний, денний

В природному середовищу фазани живуть в заростях по долинах річок і берегах озер, а також в річкових очеретяних долинах. Фазани шукають їжу в лісах з підліском, або в заростях чагарників. Харчуються зерновими, плодами дикоростучих фруктових дерев, ягодами й пагонами листя молодих дерев. Підсилюють свій раціон комахами, молюсками та черв'яками.

Розмноження

Парадокс — в дикій природі фазани ведуть моногамний спосіб життя, в умовах парків і заповідників — полігамний. Фазани гніздяться на землі. Ранньою весною відкладають від 10 до 20 яєць, інкубаційний період триває 3-4 тижні. Тривалість життя фазанів — 12-15 років.

Фазани в «Анімал Парку»

В Animal Park живуть золотисті (золоті) фазани. Природна популяція цих птахів живе в Китаї. Перші золоті фазани були завезені до Європи з Китаю в кінці XIX століття. Вони прикраса нашого Парку. Своєю присутністю фазани створюють атмосферу казки й таємничості, за якою цікаво спостерігати. Приходьте до нас в гості, щоб хоча б на 2 години стати героями сучасної казки, сюжет якої ви можете придумати самостійно!