
В'єтнамські поросята
В'єтнамські поросята (лат. Sus scrofa domesticus). В'єтнамська вислобрюха свиня - порода домашніх свиней. Велике парнокопитне, підвид кабана.
В’єтнамських свиней не сплутаєш ні з однією іншою породою: вони мають злегка приплюснуті мордочки з невеликими стоячими вушками, коротенькі приземкуваті кінцівки, широку грудну клітку і провисаючий практично до підлоги живіт. Вага в’єтнамської свині коливається у діапазоні 70-80 кг, однак дорослі племенні самці можуть важити і 150 кг.
Середовище проживання:
Батьківщиною цих парнокопитних вважають Південно-Східну Азію, а ось в європейські країни і Канаду вони потрапили з В’єтнаму, звідси і пішла назва – в’єтнамська вислобрюха свиня. Сталося це порівняно недавно – в 1985 році, але завдяки своїм численним перевагам, ці свинки швидко завоювали серця багатьох фермерів по всьому світу.
Харчування:
Свиню беконного типу (до якого відносяться «в'єтнамки») не можна перегодовувати. Зерновий корм повинен включати ячмінь, пшеницю і жито. Влітку основну частину годування становить зелень, частину якої тварини можуть знаходити самостійно на вигулі. На відміну від традиційних порід, в'єтнамські свині погано переносять грубі корми з високим відсотком клітковини (солому, кормові сорти буряка). Найкращим вибором для них буде молоде сіно люцерни або конюшини.
Цікаві факти:
- Друзі людей. Дорослі кабани нерідко ходять «хвостом» за господарем, як багато собак та кішок.
- Інтелект. В’єтнамські свині – дуже розумні тварини. За даними наукових досліджень їх інтелект порівняно з інтелектуальними здібностями 3-річної дитини.
- Символ багатства. У ряді азіатських мов свиня - окремий ієрогліф, що позначає багатий будинок.
- Охоронці. Деякі народи використовують дорослих свиней в якості сторожових тварин, благо, дресирувати їх простіше простого.