Будь ближче
до дивовижного
світу тварин


Шотландські поні

Шотландські понi (Shetland pony). Підвид домашнього коня. Тварина з родини конячих, загону непарнокопитних.

Шотландський поні - універсальна порода коней, широко поширена в усьому світі. Саме ці поні- одна з самих низькорослих порід (висота в холці 75-107 см).  Незважаючи на маленький зріст, ці коні мають міцну конституцію. У них невелика голова, часто з увігнутим профілем, маленькі вуха і широко розставлені очі. Відмінна риса шотландських поні - довга, груба шерсть на тілі, дуже довгі і густі грива та хвіст.

Середовище проживання:

Місцем походження цієї породи є шотландські острови біля берегів Шотландії. Клімат Шотландських островів суворіше, ніж на о. Британія, взимку тут завжди лежить сніг і нерідкі сильні морози, тому шотландськi поні пристосувалися переносити будь-які тяготи погоди. Місцеві конячки - непоказні, але дуже сильні. З часом понi поширилися по всьому свiті.

Харчування:

У поні невеликий шлунок, тому їм підходять часті прийоми їжі маленькими порціями. Якщо тварина весь свій час проводить на траві, то вона і стане основою її  раціону, так як засвоюється організмом поні дуже легко .На травлення поні благотворно впливають морква і яблука, цукровий буряк, люцерна, ячмінь, мелений соняшник.

Шотландські поні — контактний зоопарк Animal Park

Цiкавi факти:

  • Друзі дітей. В першу чергу це незамінні коні для дитячих кінноспортивних клубів, їзда верхи на поні зводить ризик травматизму до мінімуму, тому діти можуть навчатися верхової їзди на поні вже з 4 років.
  • Допомагають людям. Поні часто використовуються в дитячих оздоровчих курсах верхової їзди - іпотерапії. Більш того компактні розміри і розум цих конячок спонукали людей використовувати шотландських поні як поводирів для сліпих.
  • Дуже сильні. Шотландські поні - одна з найсильніших порід коней (для свого розміру), здатний перевозити вантаж вагою до 60 кг. Завдяки своїм впевненим рухам і силі ідеально підходить до упряжі. Здатні тягнути вантаж у два рази важче, ніж важать самі (300-350 кг).
  • Дружелюбні між собою. Між собою поні майже не конфліктують, що дозволяє розміщувати їх в одному приміщенні без перегородок.