Будь ближче
до дивовижного
світу тварин

Шетландські поні

Шетландські поні (англ. Shetland pony) — предки домашніх коней, яких 2,5 тис. років тому з материкової Європи імплементували до Шетландських островів. За тисячі років коні адаптувалися до місцевих суворих умов, таким чином, що ізоляції сформувалася порода шотландських поні, характерна риса яких — маленька конституція тіла і висока витривалість. На батьківщині шотландські поні використовують для сільськогосподарських робіт. Представники цієї породи підходять для навчання верхової їзди дітей. Вони стресостійкі й невибагливі до умов утримання. А також ця порода відрізняється здоров'ям і довголіттям.

Конституція тіла

Порода шетландських поні складається з двох підвидів, які відрізняються між собою фенотипическими характеристиками. Перші — мають тонку кісточку і високо посаджений хвіст. Другі — кремезні, їх симетричні пропорції нагадують першерона. Шерсть обох підвидів — коротка, щільна й однорідна по всьому тілу, линяє навесні. Волосся загривку і хвоста — довгі. Довжина тулуба — близько 120 см, висота в холці — до 110 см. Маса тіла варіюється від 150 до 175 кг. Масть — самі поширені ворона, сіра, гніда та ряба.

Шотландські поні — контактний зоопарк Animal Park

Спосіб життя

На батьківщині шетландські поні виконують важкі роботи з перевезення вантажів на складних ландшафтах, наприклад, в горах. В процесі селекції у цієї породи було виведено така якість, як орієнтованість на людину. Ця якість дозволяє використовувати шотландські поні в якості провідників для людей з обмеженими можливостями. Харчується поні, як і коні, сіном, травою, вівсом, пшеницею, ячменем і вівсяним лушпинням. Без належного фізичного навантаження шетландські поні схильні до ожиріння. Тривалість життя шетландського поні — до 35 років. Зафіксований рекорд — 45 років.

Шетландські поні в «Анімал Парк»

Вони наші самі спокійні вихованці. Їх стан дзену здатний переносити будь-які примхи дітей. Присутність поні у дітей викликає цікавість, а те, що коні можуть бути маленькими й товариськими — захоплення! Приходьте до нас в гості, щоб подарувати собі та дітям 2 години трансцендентного спокою.

Цiкавi факти:

  • Друзі дітей. В першу чергу це незамінні коні для дитячих кінноспортивних клубів, їзда верхи на поні зводить ризик травматизму до мінімуму, тому діти можуть навчатися верхової їзди на поні вже з 4 років.
  • Допомагають людям. Поні часто використовуються в дитячих оздоровчих курсах верхової їзди - іпотерапії. Більш того компактні розміри і розум цих конячок спонукали людей використовувати шетландських поні як поводирів для сліпих.
  • Дуже сильні. Шетландські поні - одна з найсильніших порід коней (для свого розміру), здатний перевозити вантаж вагою до 60 кг. Завдяки своїм впевненим рухам і силі ідеально підходить до упряжі. Здатні тягнути вантаж у два рази важче, ніж важать самі (300-350 кг).
  • Дружелюбні між собою. Між собою поні майже не конфліктують, що дозволяє розміщувати їх в одному приміщенні без перегородок.