Будь ближче
до дивовижного
світу тварин


Міні-пігі

Міні – піг (лат. Sus scrofa domesticus)

Карликова домашня свиня, або міні-піг, використовується в лабораторних і медичних дослідженнях та в якості декоративної домашньої тварини. Сьогодні не існує строгих стандартів для міні-пігів. Та й на породи їх ділять вельми умовно. Вага карликових свиней може коливатися від 9 до 100 кг. Забарвлення також не обмежено стандартами - допускається практично будь-який: чорний, сірий, рожевий, білий, сріблястий, світло-рудий, смугастий і плямистий. Цікаво те, що при дорослішанні отриманий при народженні колір зберігають лише чорні свинки. Міні-піги інших забарвлень мають властивість з часом темніти.

Середовище проживання: 

Цих мініатюрних свиней почали виводити з 1950-х років в США та Німеччині, використовуючи маленьких диких кабанів і в'єтнамську вислобрюху свиню. Селекціонери з багатьох країн працюють над виведенням більш дрібних особин, так званих мікро-пігів. Оскільки міні-пігів було виведено людьми і для людей, їх природним і єдиним середовищем проживання є людські будинки або квартири. Залежно від розмірів свинки визначаються умови для її утримання.

Харчування: 

Міні-піги всеїдні, меню залежить від умов, в яких буде жити порося: квартира або заміський будинок, холодне приміщення або тепле, а також від того яким ви хочете бачити свого міні-піга: маленьким або великим, з великим прошарком сала або струнким. Для підтримки гарної фізичної форми свинок необхідна дієта (не в сенсі мізерного обсягу їжі, що часто в цілях збереження дрібного розміру свинки призводить до дистрофії, облисіння, авітамінозу, а в сенсі якості та складу продуктів харчування). Протипоказані жирні, гострі, солодкі і солоні продукти, смажене і печене. Харчування міні-пігів має бути схоже з харчуванням маленьких дітей - здорова корисна їжа без солі, цукру, тваринних жирів і смаження на олії. Полюбляють свіжі овочі та фрукти, різну зелень.

Animal Park – Міні-піг

Цікаві факти: 

  • Найменший міні-піг. Після десяти років роботи італійському селекціонеру вдалося вивести найменшу на сьогоднішній день породу свиней - міні-майяліно, яка завдяки своїм мініатюрним розмірам навіть потрапила в книгу рекордів Гіннеса. У дитинстві ці крихітки важать приблизно 450-500 г, а вага дорослих особин коливається в межах 9-10 кг. Для порівняння слід уточнити, що вага звичайної дорослої свині становить 350 і більше кг.
  • Увага шахрайство. В останні роки почастішали випадки шахрайства з міні-пігами. Оскільки в інтернеті багато неправдивої і суперечливої ​​інформації про їх вагу в дорослому віці, простоту утримання, а також представлено багато фотографій, на яких під виглядом карликових порід зображені новонароджені свинки, продавці не розповідають потенційним покупцям справжню ситуацію.