Будь ближче
до дивовижного
світу тварин

Лемури Катта

Лемур катта (лат. Lemur catta), він же кільцехвостий або котячий лемур — примат підряду вологоносих мавп, найпоширеніший в якості контактної тварини представник сімейства лемурів (лат. Lemuridae). Ендемік Мадагаскару. На батьківщині лемура катта називають мака. Цей вид лемурів став прототипом для героя мультиплікаційного фільму «Мадагаскар» — Король Джуліан!

Конституція тіла

Лемур катта важить приблизно 3,5 кг, половина цієї маси доводиться на хвіст. Котячого лемура можна порівняти зі стрункою кішкою, але з довшим хвостом. Довжина тулуба варіюється від 35 до 45 см, а хвоста від 55 до 65 см. На хвості розташовані характерні чорно-білі кільця. Лемури використовують хвіст для того, щоб спілкуватися, з його допомогою кільцехвості інформують оточуючих про свій настрій й попереджають один одного про небезпеку.

Спосіб життя

Природний ареал котячого лемура поширюється на обмеженій території південного заходу острова Мадагаскар. Найчисленніша популяція лемурів живе в горах Андрінгітра. Звичне середовище їх проживання — гірські тропічні ліси й відкриті місцевості на гірському плато однойменних гір, в яких лемури можуть добувати досить рослинного корму. Хоча харчується катта переважно рослинною їжею, в тривалі посушливі періоди може посилити свій раціон безхребетними — равликами й черв'яками, і дрібними хребетними, наприклад, мишами.

 

Лемур Катта — контактний зоопарк Animal Park

Розмножуються лемури один раз на рік, і вкрай неохоче вони це роблять в умовах неволі. Але в Анімал арку новонароджені лемури з'являються на світ щороку — це свідчить про те, що батьки новонароджених в нашому Парку відчувають себе як вдома. Тривалість життя лемура катта — від 16 до 19 років в дикій природі й до 25 років в умовах заповідників і зоологічних парків!

Лемур Катта в «Анімал Парк»

Кільцехвості лемури — наші самі контактні вихованці! На їх прикладі наочним стає те, що наші вихованці йдуть на контакт з гостями Парку не тому, що хочуть їсти, але тому, що вкрай потребують уваги та спілкування з людьми. Приходьте до нас в гості! Спостерігаючи за тим, з якою людською цікавістю лемури спостерігають за людьми, питання про походження людей слід вважати знову відкритим!

Цікаві факти: 

  • Соціальне значення хвоста. У соціальній поведінці смугастому хвосту лемурів відводиться велике значення. Якщо котячий лемур йде по землі, він тримає хвіст вертикально для кращої помітності. За допомогою хвоста самці проводять так звані «смердючі бої». Вони змазують хвіст секретами з пахв і випинають його в сторону суперника. Таким чином вирішуються спори про ранги в соціальній ієрархії і захищається ареал від чужих груп. Через хвоста звірок отримав англійську назву «Ring-tailed lemur» (Кільцехвостий лемур).
  • Бережіть лемурів. У порівнянні з іншими лемурами, котячий лемур зустрічається відносно часто. Однак і його Міжнародний союз охорони природи визнає як вид, що знаходиться під загрозою зникнення, так як його популяція скорочується. До основних загроз відносяться знищення життєвого простору і полювання, проводиться частково з комерційних міркувань.