Будь ближче
до дивовижного
світу тварин


Лама

Лама (лат.Lama glama)

Південноамериканський ссавець із сімейства верблюжих. Лама відрізняється від альпаки великим розміром і більш подовженою головою. На відміну від верблюдів, лами не мають горба, в іншому у них багато спільних рис: iкловиднi різці у верхній частині щелепи, мозолясті подушечки на підошві роздвоєних копит (наслідок аналогічної адаптації до кам'янистого грунту). Висота дорослого самця в загривку складає приблизно 120 сантиметрів. Вага від 130 до 200 кг. Шия досить тонка, голова дрібна, зазвичай високо піднята, вуха високі, загострені. У домашніх лам шерсть досить м'яка, середньої довжини; колiр від чисто білого до чорно-бурого.

Середовище проживання:

Лама була одомашнена в Перу 2-2,5 тисячі років до нашої єри. У державі інків лама була поширена від Північного Еквадору до центральної частини Чилі. Лама проживає в районах південно-американських гір, що поросли травою і чагарником. В Андах лам і у наші дні використовують як в'ючних тварин переважно на висоті не нижче 2 700 м над рівнем моря. Лами впевнено ходять по крутих високогірних стежках та скеляних уступах. Лами, на відміну від коней і мулів, легко переносять низький тиск і меншу кількість кисню в розрідженому високогірному повітрі.

Харчуваня:

Лама харчується винятково рослинним кормом. Найчастіше вона поїдає різні види трав і багаторічних рослин. Лама обриває молоді гілочки чагарників, листя і бруньки, не відмовляється від лишайників та іншої рослинності на своїх рідних високогірних територіях. Лама, як і верблюд, може багато днів протриматися без води. Для задоволення природних потреб у воді їй вистачає рідини, що міститься в їжі.  Лама належить до жуйних тварин, вона має складний шлунок, тому може двічі пережовувати корм.

Animal Park – Лама

Цiкавi факти:

  • Велике перевезення. Коли іспанці припливли до Південної Америки, щоб захопити з собою загарбані багатства інків, вони взяли 300 тисяч лам для перевезення всіх скарбів.
  • Мотузки із лами. Шерсть лами невисокої якоcті, тому з неї найчастіше виготовляють мотузки.
  • Вага має значення. Лами найчастіше використовуються в господарстві для перевезення вантажів. Так ось тварини дуже добре відчувають свою межу: якщо навантажити на ламу більше, ніж потрібно вона швидше за все просто ляже на землю і відмовиться взагалі кудись йти.