Будь ближче
до дивовижного
світу тварин


Кози звичайні

Кози — представники дрібної рогатої худоби. Одна з найважливіших особливостей цих тварин, що є їхньою головною перевагою — це невимогливість щодо раціону та умов утримання. Завдяки цьому кіз з успіхом розводять майже в усіх кліматичних зонах. Вони рухливі, товариські, швидко реагують на зміни довкілля. Часто вони сприймають людину як члена отари або ж як ватажка.

У кіз вузька морда, рухливі губи, гострі різці; завдяки цьому вони використовують пасовиська більш повно, ніж, наприклад, корови. Будова тіла в кіз така, що вони можуть легко долати круті схили, підніматися на стрімкі кам’янисті ділянки, швидко пересуватися.

Розводячи кіз, одержують такі види продукції тваринництва, як молоко, м’ясо, пух, що являє собою унікальну за своїми властивостями сировину, вовну, шкури. Козяче молоко за багатьма показниками перевершує коров’яче. Козяче молоко не викликає алергійні реакції. А козячий пух - це особлива і майже унікальна за своїми властивостями категорія вовни. Вироби з нього гарні, м’які, легкі й дуже теплі.