Будь ближче
до дивовижного
світу тварин

Звичайні фазани

Звичайні фазани (лат. Phasianuscolchicus), вони ж кавказькі або мисливські фазани — колись одомашнений, а пізніше здичавілий вид птахів сімейства фазанових (лат. Phasianidae). Міфологічною батьківщиною фазана заведено вважати Північний Кавказ і Закавказзя, але завдяки яскравій зовнішності інтродукований в усі частини світу. Фазан — національний символ Грузії. За переказами, давньогрузинська богиня лісу Далі дарувала фазанів своїм підданим — так богиня виявляла турботу про людей в обмін на їх відданість і любов.

Конституція тіла

Звичайний фазан відрізняється від інших представників фазанових тим, що у нього на голові ростуть пір'я, крім ділянок навколо очей. Хвіст — довгий, клиноподібний, що складається з вісімнадцять пір'я звужуються до кінця. У самців ростуть шпори на ногах. Найцікавіше у самців павичів це забарвлення їх оперення відливає металом: голова — золотисто-зеленого кольору з чорно-фіолетовим відливом; спина — мідно-червона, виблискували фіолетовим кольором пір'я надхвістя. Пір'я хвоста — жовто-бурі з мідно-фіолетовими краями. Самки забарвлені скромно — в сіро-пісочний колір, з чорно-бурими плямами.

Відомі 32 підвидів звичайного фазана, які відрізняються забарвленням. Забарвлення резидентів північних широт тьмяне, жителів півдня — яскраве.

Мисливський (звичайний) фазан — контактний зоопарк Animal Park

Спосіб життя — наземний, моногамний

Природний ареал фазана охоплює Центральну і Південно-Східну Азію, штучний — Західну і Південну Європу, Близький й Середній Схід. В останніх частинах світу фазан зустрічається в дикій природі, куди він проник з приватних парків і заповідників.

Звичне середовище фазана це ліси з підліском і чагарники, що ростуть уздовж берегів річок і водойм. Харчується фазан насінням, плодами дикоростучих фруктових дерев, ягодами й пагонами, а також комахами, молюсками та черв'яками. Розмножується кладками яєць. Гніздяться фазани на землі. Тривалість життя звичайного фазана в дикій природі 5-7 років., В умовах парків і заповідників — до 15 років.

Фазан звичайний в «Анімал Парку»

У нашому Парку живуть два види фазанів — звичайні та золоті. Вони створюють навколо себе атмосферу казки. У присутності фазанів діти завмирають від захоплення, а дорослі згадують, що вони теж були дітьми — що в житті завжди є місце для дива!