Будь ближче
до дивовижного
світу тварин


Єнот-полоскун

Єнот-полоскун (укр. Ракун-полоскун) (лат. Procyon). Ракун звичайний, ракун американський. Рід хижих ссавців сімейства ракунових.

Довжина тіла досягае 60 см, хвоста 20 - 25 см, маса 5 - 9 кг. Статура щільна, кремезна; лапи короткі, з добре розвиненими пальцями, сліди можуть нагадувати відбиток людської долоні. Голова широка з короткою загостреною мордою і округлими вухами. Хутро у ракуна густе, коричнево-сіре, з боків голови воно трохи довше і утворює "баки". На морді характерна маска - чорна з білою облямівкою. На хвості 5-10 широких чорних або бурих “кілець”. Доволі соціальний ссавець. Був одомашнений людьми. Назва «полоскун» пов'язана з цікавою біологічною особливістю звіра, який живучи поблизу води, часто «полоще» свою їжу в ній.

Середовище проживання: 

Мешкає у природних умовах на більшій частині Північної Америки. Проте наразі цього ракуна завезли до багатьох країн Європи та в Японію. На європейський континент вид заселено в 30-х роках 20 ст. Зокрема, його акліматизували в Німеччині, Білорусі, Молдові, Грузії, Азербайджані. Через деякий час ракун поширився до Нідерландів та Франції. У дикому вигляді в Україні не зустрічається. Однак відомі випадки, коли бачили групи по 5-10 особин за 10-30 км від кордонів України з Білоруссю, де вони зимували в дуплах вікових дерев. Імовірно, що ці ракуни живуть і на теренах України, в північних районах Чернігівської, Київської та Житомирської областей.

Харчування: 

В сухий сезон ракуни харчуються в основному тваринною їжею: жабами, комахами, крабами, раками, хробаками, молюсками, зміями, ящірками, гризунами, розорюють гнізда птахів і черепах. Більш активну і велику здобич звірята ловлять рідко. Рослинна їжа ракуна дуже різноманітна: вони поїдають фрукти (дикий виноград, яблука, хурму, інжир, персики, апельсини, мандарини), ягоди (вишню, сливу і т.п.), кавуни, жолуді, горіхи бука, волоський горіх і т.п..

Animal Park – Єнот-полоскун

Цікаві факти: 

  • Добре відтворюють звуки.  Здатні відтворювати до 50 різних звуків.
  • Мають високий рівень інтелекту. IQ ракунів лише трохи поступається мавпам, їх навіть можна навчити танцювати.
  • Мають добре розвинуті лапки. Їх маленькі пальці походять на людські, вони дуже вправні.
  • Здатні повертати голову на 180 градусів. Цей факт дуже допомагає при лазанні по деревах.
  • Ракуни нічні тварини. Найбільшу активність проявляють у ночі, а більшу частину дня сплять.