Будь ближче
до дивовижного
світу тварин

Єноти полоскуни

Єнот-полоскун (лат. Procyon lotor), він же американський єнот — ссавець, хижак сімейства єнотових. Батьківщина єнотів — Північна Америка. У 30 роках XX століття людиною єнот-полоскун був інтродукований до території Євразії. У європейській частині єнот добре прижився в болотистих районах Східній Європі. В якості резидентів інтерактивних зоопарків єнота утримують по всьому світу. Поведінкова особливість єнота — він ретельно миє їжу, перед тим, як її з'їсти.

Конституція тіла

Єнота можна порівняти з кішкою, він таких же розмірів, і такий же живчик. Довжина тіла досягає 60 см, довжина хвоста 20-25 см, маса тіла варіюється від 5 до 9 кг. Статура єнота кремезна, кінцівки короткі, пальці добре розвинені й дуже чутливі, відбиток долоні нагадує людський. Примітна голова єнота — широка з короткою загостреною мордою і круглими вухами. На морді характерна маска — поперек очей розташована чорна смуга з білою облямівкою. На хвості розташовані 5-10 чорних або коричневих кілець. У єнота далекозорість. Предмети поблизу себе він «бачить» за допомогою чутливих лап.

 

Animal Park – Єнот-полоскун

Спосіб життя

В дикій природі єнот веде сутинково-нічний спосіб життя, наземний, соціальний. У денний час він відпочиває в дуплі дерева або в норі. Харчується комахами, безхребетними та дрібними хребетними. Посилює свої раціон овочами, фруктами, ягодами й грибами. Розмножується єнот 1 раз на рік. Тривалість життя в дикій природі — близько 6 років, в умовах парку єнот живе до 15 років.

Єнот в «Анімал Парку»

Він улюбленець гостей парку. Наш полоскун вміє привертати увагу і випрошувати частування, — так здавалося нам до тих пір, поки під час карантину, коли до нас не приходили гості, хоча ми й годували вихованців рясно і різноманітно, єнот майже не їв. Щоб умовити єнота їсте нам довелося запросити в парк гостей — з їх рук він їв із задоволенням. Так ми з'ясували, що єноту хочеться не їсти, йому хочеться уваги людей.

Цікаві факти: 

  • Добре відтворюють звуки.  Здатні відтворювати до 50 різних звуків.
  • Мають високий рівень інтелекту. IQ ракунів лише трохи поступається мавпам, їх навіть можна навчити танцювати.
  • Мають добре розвинуті лапки. Їх маленькі пальці походять на людські, вони дуже вправні.
  • Здатні повертати голову на 180 градусів. Цей факт дуже допомагає при лазанні по деревах.
  • Ракуни нічні тварини. Найбільшу активність вони проявляють у ночі, а більшу частину дня сплять.