Будь ближче
до дивовижного
світу тварин

Альпака

Альпака (лат. Vicugna pacos) — одомашнений ссавець сімейства верблюжих. Розміри альпака значно менше найближчого родича лами, але через фізичну сили і витривалості на його батьківщині — Перу — альпаку використовують як тяглову тварину. Зріст в загривку 0,9 — 1 м, на рівні голови — 150 см, довжина тулуба близько 1,4 м, вага — 80 кг.

Альпака має загострену голову, ця особливість дозволяє їй дістатися до трави, що росте між камінням в горах. Альпаки мають довгу (до 38 см) шерсть, вона м'яка, гіпоалергенна. З вовни альпака роблять традиційну для Перу національні теплі та м'які ковдри, пледи, одяг і аксесуари.

Шерсть альпака міцніше шерсть овець. Природне забарвлення охоплює діапазон від білого і жовтого до чорного. Ці тварини з народження дуже допитливі, якщо не сказати що надто. Активно користуються нюхом. Альпаки мають м'який характер і прогнозовану поведінку, на відміну від їх родичів — верблюдів. Вони не плюються на людей, а тільки один на одного, наприклад, при боротьбі за доступ до їжі.

У природі існує два різновиди альпака: Сурі (лат. Suri) і Уакайа (лат. Huacaya). У перших шерсть довга і звисає у вигляді кісок, у других схожа на м'який плюш.

 

Альпака — контактний зоопарк Animal Park

Навколишнє середовище

Альпак розводять у високогірних районах Південної Америки (Анди) на висоті 3-5 тис. метрів. Їх ареал займає окрему територію Еквадору, Перу, Чилі та Болівії.

Альпак не тільки вирощують за їх цінну шерсть, але і люблять за їх зовнішній вигляд і поступливий характер.

Харчування

У природі альпака харчується трав'янистими рослинами, листям, пагонами, мохами, солончаками. Люблять і різноманітні овочі, фрукти, коренеплоди, їдять сіно і різні зернові культури.

Альпака в контактному зоопарку Animal Park

Альпака наш самий комунікативний вихованець. Він бере участь в програмі реабілітації особливих дітей. Дуже витривалий до емоційних та фізичних навантажень. Приходьте до нас в гості, щоб познайомитися з нашими вихованцями альпака на ім'я Барбі, Лорд та Люсі!