Будь ближче
до дивовижного
світу тварин


Вівця святого Якова

Всі люди знають, що вівці — це такі милі кучеряві тварини з двома звитими рогами, або взагалі без рогів — одна суцільна чарівна кучерявість. Але не всі знають, що бувають вівці, у яких рогів багато. Це вівці святого Якова. Зазвичай рогів у таких овець чотири, але буває і шість. Іноді роги розвиваються асиметрично, і з одного боку голови у вівці один ріг, а з іншого — два або навіть три.

Вівці святого Якова — унікальні тварини і рідкісні тим, що у них на голові 4 роги. Два роги ростуть як у вівці, а два як у кози. Їх також називають Джакоб.

В даний час ця порода широко поширена в Англії, як декоративна. Віддає перевагу сухим високим місцевостям, найкраще почувається в гористих районах Шотландії. Харчується різноманітною трав'янистою рослинністю. Дуже любить сіль. Тривалість життя 12-18 років.

Вівці святого Якова - древня і рідкісна порода. Ця порода відрізняється невибагливістю до кормів і погодних умов, добродушністю. Історія сягає в глиб віків і замість точних даних про походження, доводиться мати справу з легендами. Вважається, що саме цю породу овець святий Яків отримав від свого тестя. І його нащадки (разом з вівцями) розселилися в Північній Африці, Іспанії та Англії. Згідно з іншою легендою, предків цих овець в Англію завезли вікінги. Ось чому в них така щільна і груба шерсть та незалежний характер. Скептики стверджують, що цього бути не може, тому що вівці святого Якова - довгохвості, а вівці вікінгів - короткохвості. Третя легенда свідчить, що овець завезли з Іспанії, і є навіть місцева назва породи «іспанська вівця».