Будь ближче
до дивовижного
світу тварин

Як безпечно зустріти Новий рік разом із чотирилапим друзякою

30.12.2021

Час читання – 4 хвилини.

Більшість домашніх вихованців (кішок, собак, удавів, єнотів, папуг та інших) пропадають безвісти в ніч на Новий рік. Дізнайтеся, як убезпечити свого улюбленця і весело відсвяткувати Новий рік – 5 порад.

Хочете знати, що робити у новорічну ніч зі своїм домашнім улюбленцем? Свято Нового року супроводжується веселощами людей, гучною музикою та ще гучнішими феєрверками. Кому це не подобається? Домашнім тваринам. Такі галасливі свята, як Хелловін, Різдво та Новий рік, потенційно небезпечні для домашніх вихованців: скупчення людей, гучна музика, а також петарди та феєрверки – все це зводить з розуму наших домашніх улюбленців. Читайте далі, щоб дізнатися, як у Новий рік зберегти душевний спокій вашому улюбленому собаці, єноту або кішці.

Чому у святкові дні зникають свійські тварини?

Трохи статистики: за даними німецької організації із захисту тварин TASSO, у ніч з 31 грудня на 1 січня — це єдина ніч у році, в якій в Європі зникають безвісти більше свійських тварин, ніж будь-якої іншої ночі року. У Сполучених Штатах є ще один день, в якому пропадають домашні тварини, це 4 липня, День подяки.

Салюти, шум натовпу і гучна музика навіть найвідважнішого собаку здатні перетворити на переляканого цуценя. Коли ваш собака наляканий, у нього спрацьовує інстинкт — бігти, щоб сховатися. Домашні вихованці тікають новорічної ночі з наступних причин:

 1. Гучні звуки.
 2. Великі скупчення людей.
 3. Незнайома оточення.
 4. Зміна звичного порядку дня.

У перелічених обставин ваш вихованець втече, щоб сховатися за першої ж нагоди. Ось чому важливо дотримуватися наведених нижче порад, щоб ваш улюбленець разом із вами щасливо зустрів Новий рік.

Що робити в новорічну ніч із чотирилапим другом?

Щоб спокійно провести Старий рік і щасливо зустріти Новий, головне — керуйтеся здоровим глуздом та інтересами свого улюбленця. Стежте за вихованцем у вечірній час і будьте особливо уважні, коли через посилення шумів він починає проявляти ознаки занепокоєння. Його нервозна поведінка — ознака того, що настав час вжити заходів.

1) Переконайтеся, що ваш домашній вихованець фізичний та емоційно навантажений.

Один зі способів зробити вашого собаку спокійнішим у ніч Нового року — втомити його протягом дня. Напередодні свята гуляйте з собакою довше звичайного, загалом — збільште його фізичну активність і не дозволяйте спати протягом дня. Втомившись днем, ваш вихованець гарантовано захоче спати ввечері. Закрийте його у самій звукоізольованій кімнаті та щасливо зустрічайте Новий рік!

2) Обладнайте кімнату для улюбленця.

Якщо ви чекаєте на галасливих гостей на Новий рік, подумайте заздалегідь, де буде перебувати ваш улюбленець під час свята. Виберіть найдальшу кімнату від гостей, щоб там облаштувати тимчасовий притулок вашому вихованцю. Обладнайте кімнату звичними для вашого улюбленця речами та іграшками, вони дадуть впевненість тварині.

Але якщо ви самі збираєтеся в гості на Новий рік, вам слід знайти друга або члена сім'ї (з більш невимушеним новорічним планом, ніж ваш), який зможе доглянути вашого вихованця.

3) Тримайте вихованця якомога далі від токсичних речовин.

Майте на увазі, що у святкові дні ваш улюбленець з великою ймовірністю може з'їсти щось незвичайне, наприклад, розбиті новорічні прикраси, або випити щось токсичне – алкоголь. Тому сховайте в недоступних для домашніх тварин місцях такі предмети, напої та продукти:

 • Алкоголь.
 • Феєрверки, бенгальські вогні, петарди.
 • Шоколад.
 • Сигарети та наркотики.
 • Хімікати.
 • Токсичні кімнатні рослини.
 • Солоні закуски.
 • М'ясо з кістками.

З'ївши або випивши що-небудь з вищезгаданого, ваш собака отримає травму або отруїтися. Наприклад, алкоголь, потрапивши до шлунку собаки, викликає падіння артеріального тиску та підвищення температури тіла, як наслідок – смерть.

4) Задовольнить цікавість вихованця.

Домашні тварини – дуже цікаві істоти. Щоб не дати азарту вашого домашнього улюбленця розігратися у святковий вечір, знайдіть альтернативні способи розважити його, наприклад, купити нову іграшку. Так, якщо собаці є щось новеньке, з чим можна пограти, вона навряд чи турбуватиметься про те, що відбувається довкола.

5) Проводьте час разом.

Намагайтеся якнайбільше часу провести з вихованцем напередодні Нового року. Оскільки у цей день вихованці можуть бути особливо нервозними, постарайтеся більше спілкуючись з ними — це їх заспокоїть. Наприклад, з собакою — грайте в хованки або "детективи". Почастуйте його чимось особливо смачним і прогуляйтеся увечері.

З наступаючим Новим роком, друзі!