Будь ближче
до дивовижного
світу тварин

Експерти назвали найкращі породи домашніх тварин для багатоповерхівок

24.12.2021

Топ-7 домашніх тварин, яких зручно утримувати у квартирі (крім кішок та собак)

У багатоповерхових кондомініумах забороняється утримувати великих домашніх тварин, але дрібно розмірних вихованців безперечно можна. Проживання в багатоповерховому будинку має переваги — низькі експлуатаційні витрати та високий рівень безпеки. Але є і мінуси.

Чи дозволено утримувати свійських тварин у кондомініумах?

Існують положення в законодавстві України про те, що домашні тварини можуть утримуватися в багатоповерховому будинку, якщо вони не становлять загрози, не викликають роздратування або не становлять загрозу для здоров'я інших мешканців. Нижче ви знайдете перелік тварин, які, на думку нашого експерта-біхевіориста, найкраще підходять для утримання в умовах квартири.

Примітка: замість того, щоб купувати домашніх тварин у сумнівних дилерів, у Києві ви можете безкоштовно підібрати нового чотирилапого члена родин у численних притулках покинутих тварин!

1. Кролик — ідеальна домашня тварина для утримання в кондомініумі

Забудьте про кішок і собак. Якщо ви хочете соціальну тварину, яка становитиме вам компанію, заведіть кролика. З усіх видів кроликів та понад 306 порід, існують 50 видів, яких люди утримують як домашні тварини. Три найпопулярніші види кроликів — голландський баран, голландський карликовий кролик і міні-рекс.

Ще одна причина, через яку люди заводять кроликів — вони маленькі, легко привчаються до туалету і не видають гучних звуків. Традиційно кроликів утримують у клітці, але їм можна дозволити вільно гуляти квартирою. Будьте обережні, ці пухнасті істоти люблять дряпати меблі та копати. Хоча кролики невибагливі, вони віддають перевагу прохолодній температурі, тому не дозволяйте своєму пухнастому улюбленцю виходити на балкон опівдні, коли від спеки з ним може статися тепловий удар.

 • Довжина тулуба: 23-43 см.
 • Вага тіла: 1-7 кг.
 • Тривалість життя: від 10 до 20 років.
 • Харчування: овочі.

"За" кролика:

 1. Легко прибирати за ним клітку.
 2. Він товариський.
 3. Соціально орієнтований.

"Проти" кролика:

 1. Жує і дряпає все і вся.
 2. Надто вразливий до перепадів температури.
 3. Дуже багато какає – щодня потрібно чистити клітку.

2. Хом'як

У дитинстві, напевно, у вас були хом'яки. Вони тихі, невибагливі, за ними легко доглядати. Хом'яків достатньо помістити в клітку, дати їм питну воду, корм, підстилку, що вбирає вологу, та колесо для бігу — це достатній мінімум, щоб хом'яки були щасливими.

 • Довжина тулуба: 5-15 см
 • Вага тіла: 0,2-4 кг
 • Тривалість життя: від 2 до 4 років
 • Харчування: вода та корм для хом'яків.

“За” хом'яка:

 1. Не займає багато місця.
 2. Не потребує спеціального догляду.

“Проти” хом'яка:

 1. Дуже вразливий до хвороб.
 2. Псує меблі та дроти.

3. Морська свинка

Незважаючи на назву, морські свинки не мають нічого спільного а ні зі свинями, а ні з морем. Морські свинки — це різновид гризунів, що прагне від людей уваги та любові. Як і хом'яків, людям подобається утримувати морських свинок тому, що вони не вимагають спеціального догляду. Відрізняються морські свинки від хом'яків тим, що їх потрібно випускати з клітини, щоб вони могли задовольняти свої потреби у соціальній і фізичної активності.

Особливу увагу слід звернути на те, що морські свинки погано переносять самотність, тому заводити морських свинок потрібно відразу дві або більше особин. Морські свинки слід стерилізувати, щоб уникнути прояву агресії всередині групи, це також знизить ризик захворювань і збільшити тривалість їх життя.

 • Довжина тулуба: 20 см – 25 см.
 • Маса тіла: 0,6 кг – 1,1 кг.
 • Тривалість життя: від 4 до 8 років.
 • Харчування: сіно, овочі та фрукти.

"За" морську свинку:

 1. Не займає багато місця.
 2. Не видає гучних звуків.
 3. Живе довше, ніж інші види гризунів.

«Проти» морської свинки:

 1. Схильність до хвороб.
 2. Раціон обов'язково повинен містити вітамін С.
 3. Неприємні запахи.

4. Тхір

Тхір належить до сімейства ласки, він грайливий, ідеально підходять для тих, хто шукає тварину з активною життєвою позицією. Тхори дуже розумні й товариські, вони також відомі своєю пустотливою поведінкою. Тому, якщо ви вирішите привести додому тхора, обов'язково закрийте всі простори, в які він може ховатися, наприклад, мікрохвильову піч або духовку.

Зворотний бік активності тхорів — їм потрібно багато спати, до 18 години на добу. Зазвичай тхори грають одну годину, а потім лягають спати, щоб заповнити витрачену енергію. Якщо ви щодня ходите на роботу, не турбуйтеся про те, чим зайняти тхора: ви можете надовго надавати вихованця самому собі тому, що він спатиме більшу частину часу вашої відсутності.

 • Довжина тулуба: 33-40 см.
 • Вага тіла: 0,7-2 кг.
 • Тривалість життя: від 5 до 10 років.
 • Харчування: продукти тваринного походження з високим вмістом білків та жирів та з низьким вмістом вуглеводів та клітковини.

«За» тхора::

 1. Грайливий характер.
 2. Хоча тхір соціальна тварина, він багато спить.

"Проти" тхора:

 1. Вимагає спеціального догляд — годувати 3-4 рази на день.
 2. Часто тікає з клітки.
 3. Не любить інших свійських тварин.
 4. Сильні запахи.

5. Гекон

Якщо подобаються рептилії, заведіть гекона. З 1600 видів ящірок, найпопулярніші види серед домовласників це леопардові гекони, чубаті гекони, бородаті дракони та аноліси.

Гекони за своєю природою слухняні та легко приручаються. Що стосується утримання, вам нема про що турбуватися, оскільки вони належать до категорії улюбленців, що не потребує особливого догляду. В один резервуар можна утримувати не більше 2-3 особин. Тераріум — 40 літрів.

 • Довжина тулуба: від 16 см до 20 см
 • Вага тіла: від 60 г до 90 г
 • Тривалість життя: від 15 до 20 років
 • Раціон: цвіркуни, воскові та борошняні черв'яки.

«За» гекона:

 1. Стриманий, тихий, усидливий.
 2. Не вимагає частого годування (дорослого гекона можна годувати шістьма-сімома великими цвіркунами або борошняними хробаками 2-3 рази на тиждень).
 3. Підходить для людей, які страждають на алергію.

«Проти» гекона:

 1. Більшість геконів не відповідять вам взаємності на вашу любов та приязність.
 2. Дорогий тераріум.

6. Черепаха

Ще одна популярна екзотична домашня тварина, яку зручно утримувати у квартирі, це черепаха. Вони тихі та слухняні, це робить черепах ідеальними компаньйонами для людей, які шукають домашніх тварин, що не потребують спеціального догляду. Однак черепахи можуть виявляти ознаки агресії, якщо утримувати двох самців в одному вольєрі.

Черепахи можуть зростати до 1,2 метра в довжину (залежно від виду), тому для їх утримання вам знадобиться великий тераріум. Черепахи люблять грітися на сонці та дихати свіжим повітрям, а тому не забувайте виводити панцирних улюбленців на вулицю кожного сонячного дня.

 • Довжина тулуба: від кількох сантиметрів до 1,2 м.
 • Вага тіла: від 5 грамів до 200 кг.
 • Тривалість життя: від 80 до 150 років.
 • Харчування: свіжі овочі та фрукти.

"За" черепах:

 1. Невибагливі до їжі та прості у догляді.
 2. Тривалість життя.
 3. Нема запахів.

"Проти" черепах:

 1. Тривалість життя: черепаха може пережити свого власника.
 2. Дорослим черепахам потрібні великі житлові приміщення.

7. Цукровий поссум

Цукровий поссум останніми роками набирає популярності завдяки своєму товариському характеру. Ці сумчасті мешкають в Австралії та деяких частинах Індонезії, вони мають схожі фізичні риси з білками — сіре хутро з чорними мітками. Що відрізняє посумів від горіхоїдних Sciuridae, так це мембрана, яка росте з боків тулуба і розтягується між передніми та задніми кінцівками. На цих «крилах» поссуми планують між деревами, щоби не бути поміченими хижаками.

Цікавий факт: латинська назва цукрового поссуму – Petaurus breviceps – означає «канатний танцюрист».

Оскільки цукрові поссуми дружелюбні та грайливі, для їхньої психологічної рівноваги їм обов'язково потрібен компаньйон: утримувати в одній клітці слід по дві-три особи. Говорячи про клітину, поссумам потрібно достатньо місця для фізичної активності: рекомендований розмір вольєра 60 см (ширина) x 60 см (глибина) x 90 см (висота). Купуючи клітку для поссума, пам'ятайте, що висота важливіша за площу, причина — їм потрібен простір для «польотів».

 • Довжина тулуба: 12-16 см.
 • Вага тіла: до 120 г.
 • Тривалість життя: 10-15 років.
 • Харчування: нектар, деревний сік, свіжі фрукти, комахи та дрібні птахи чи гризуни.

«За» цукрового поссума:

 1. Тривалість життя — більша, ніж у більшості домашніх тварин.
 2. Міцно прив'язується до власника.
 3. Не смітить.

«Проти» цукрового поссуму:

 1. Нічний спосіб життя: спить удень і активний уночі.
 2. Погано переносять самотність, воліють, щоб поряд були інші цукрові поссуми.
 3. Багато компонентний раціон.
 4. Погано взаємодіють з іншими видами тварин.

Це лише кілька потенційних кандидатів у ваші домашні улюбленці, яких комфортно отримувати у багатоповерхових будинках. Головне для вас — знайти вихованця, який відповідатиме вашим очікуванням, другорядне — дізнатися, як його доглядати. Все інше зробить природа вибраного вами вихованця і ваша любов до нього.

Якщо у вас немає домашнього улюбленця, ми запрошуємо вас до контактного зоопарка «Анімал Парк». Наші вихованці довіряють людям – це вчить людей довіряти самим собі!