Будь ближче
до дивовижного
світу тварин

Лемури, мавпи та левеня — в Україні запрацював найбільший контактний зоопарк

08.10.2016

4 жовтня столичний зоопарк AnimalPark представники Національного реєстру рекордів назвали найбільшим контактним зоопарком в Україні. Тут відвідувачі можуть погратися з левеням, лемурами, ламами, альпаками та єнотами.

"Коли почала самостійно заробляти гроші, здійснила дитячу мрію і купила собі рись. Тепер у мене вдома живуть 13 котів, рись, левеня і величезний алабай. Якось вирішила поєднати корисне із приємним і відкрила контактний зоопарк", - розповіла кореспондентові Gazeta.ua власниця зоопарку Юлія.

"Усіх тварин купували у зоопарках і екопарках. Робимо все для того, щоб їм було добре. Дозволяємо відвідувачам годувати їх придбаним у нас кормом. Стежимо, щоб не годували своїм. Через це померла одна з наших кіз", - додала вона.

Зоопарк AnimalPark розташований на території Експоцентру. Альпаки, поні, вівці, кози, міні-піги, лами, чорні лебеді, кури-кохінкіни, фазани та павичі живуть у невеликих загородах. Лемури та єноти - у скляних вольєрах. Усередину може зайти кожен із відвідувачів. За невисокою дерев'яною огорожею на спині лежить левеня Султана. Її по животі гладить одна з відвідувачок. Султана бере зубами дівчину за зап'ясток, лапами грається з її пальцями.

Султана Анимал Парк контактный зоопарк

"Султана - улюблениця всіх відвідувачів. Купили, коли їй було 2 місяці. Перші місяці годувала молоком із соски. Уночі доводилося робити це по кілька разів, бо Султана має гарний апетит. Тепер вона харчується сама. Найбільше любить м'ясо. За день з'їдає по 1,5-2 кілограми. Любить курятину, яловичину, м'ясо індички і перепелів", - розповіла Юлія.

"Султана зовсім ручна, бо весь час проводить з людьми. У зоопарк привожу її на день, а ввечері забираю додому. Везу в автівці. Султана або спить на задньому сидінні, або сідає на переднє, ставить лапи на панель приладів і дивиться у вікно. Вдома Султана спить зі мною у ліжку. Завжди лежить на спині з піднятими догори лапами. Любить умощуватися на подушках і муркотить, коли накриваю її ковдрою. Інколи Султана робить шкоду. Найбільше любить тягати в зубах мої речі. Бере все, що не на місці лежить. Коли починаю сварити, розуміє. Опускає голову і починає лащитися", - додала вона.

Анимал Парк контактный зоопаркAnimal Park contact zoo

В одному вольєрі мавпа-мангобей Джонні грається зі своїм довгим хвостом. Коли помічає відвідувачів, підставляє до клітки голову, щоб почухали. У сусідньому вольєрі по гілках лазять 4 лемурів. Одна з відвідувачок заходить всередину. Годує тварин листям салату.

"Усі тварини мають різний характер і цікаві звички. В'єтнамське порося Боря раз знімався в історичному фільмі. Тепер має зіркову хворобу. Як тільки бачить камеру, всіх розштовхує, аби самому позувати. Варто йому сказати: "Боря, вмираємо", як він падає і вдає з себе мертвого. Альпаки завжди з подивом за цим спостерігають, бо не можуть зрозуміти, що з ним відбувається. Ці тварини дуже допитливі. Хижаків страшенно не люблять. Коли випускаємо Султану погуляти по території зоопарку, кожна альпака намагається на неї плюнути", - розповіла власниця зоопарку.

Контактный зоопарк AnimalPark

"Зараз у зоопарку 23 види тварин. На зиму переселимо їх в утеплені вольєри. А навесні плануємо придбати капуцина, носух і степову рись", - додала вона.

Gazeta.ua