Будь ближче
до дивовижного
світу тварин


Шотландська худоба (корова)

Шотландська (Шетландська) високогірна худоба, або шотландська корова. На відміну від інших корів, шотландські корови одягнені в подвійну шубу. Верхній ворс довжиною понад 30 сантиметрів і його поверхня змащена жиром. Додатковий захист, який зберігає тепло - це м'який і теплий підшерсток. Тому ці дивовижні корови прекрасно почувають себе в гірських районах. Найпоширеніше забарвлення червоне і руде, рідше зустрічаються чорні, білі, палеві особини. Порода виведена жителями шотландського високогір'я. В даний час широко поширена по всьому світу. Незважаючи на зовнішню схожість з диким (і домашнім) яком, шотландська високогірна худоба не є його близьким родичем, а є нащадком дикого європейського бика, або тура.

Дану породу можна назвати популярною, але за рівнем екзотичності вона вигідно відрізняється від інших. Шотландська високогірна худоба дуже невибаглива, легко адаптується до холодного клімату, ефективно використовує пасовища, відрізняється спокійним характером. Цю породу часто утримують в зоопарках і заповідниках, як привабливих домашніх тварин.

Влітку, коли стає занадто спекотно, корови швидко линяють. Створюється враження, що корови «скидають» свою волохату шубу. Пізніше, коли повертаються холоди і вогкість, вона знову відростає.

Шотландська худоба (корова) — контактний зоопарк Animal Park