Будь ближче
до дивовижного
світу тварин


Кролик

Кролик (лат. cuniculus). 

Кролик - це ссавець, який відноситься до загону зайцеподібних. Кролик має вгодоване тіло овальної форми і досить великі вуха довжиною до 10 см. Розміри тулуба дорослих особин становлять від 20 до 55 см, а вага кролика варіюється від 400 г до 2 кг і більше. Шерсть кролика довга і м'яка, а забарвлення включає різні варіації сірого, коричневого і жовтого кольорів, хоча нерідко зустрічаються кролики з однотонним кольором хутра. Швидкість кролика може досягати 30 км/год, а окремі особини можуть бігти зі швидкістю до 56 км/год. Всього у кроликів 28 зубів. Сьогодні в кролівництві налічують безліч порід кроликів: м'ясні породи, хутряні (м'ясо-шкурковi) породи, пухові породи, декоративні та карликові породи.

Середовище проживання:

Більшість видів кроликів мешкає в Північній Америці, друге місце займають країни Південної Америки. Однак, завдяки одомашненню дикого європейського кролика (лат. Oryctolagus cuniculus), спочатку мешкав тільки на півдні Європи, сьогодні ці вухаті звірятка поширилися практично по всіх континентах. Кролики - тварини, які ведуть виключно наземне існування, найчастіше вибираючи для проживання місця з пересіченим рельєфом і досить густою рослинністю. Вони вважають за краще селитися уздовж балок і ярів з обривистими берегами, затишно почуваються в лісових масивах, на лугах і галявинах, порослих чагарниками або високою травою.

Харчування:

Основу раціону кроликів становлять зелені частини рослин, а меню утворено доступними кормами.  Крім трав в їжу йдуть дикі і культурні злаки, капуста, салат, морква, коренеплоди, іноді дрібні комахи. У природі в зимовий раціон входить кора і гілки дерев, підземні частини рослин, які вдається дістати з-під снігу.

Animal Park – Кролик

Цiкавi факти:

  • Самий більший. Найбільший кролик у світі, занесений в книгу рекордів Гіннеса, відноситься до породи Різен (Riesen) і живе у Великобританії. Звуть цього гіганта Дарій. При довжині тіла в 1 м 29 см вага тварини складає 22 кг.
  • Підземні міста. Дикі європейські кролики викопують глибокі і розгалужені нори, які іноді об'єднуються в цілі підземні міста.
  • Особливості зору. Природа пристосувала кролячі очі до прекрасного огляду, щоб вони завжди могли побачити підкрадаючогось хижака. Так, кролики бачать навіть те, що відбувається позаду них, не повертаючи при цьому голови.
  • Найдовші вуха. В середньому кролячі вуха мають довжину в 8-12 сантиметрів, але в книгу рекордів увійшов домашній кролик, чиї вуха досягали довжини в 80 сантиметрів.