Будь ближче
до дивовижного
світу тварин


Фазан

Фазан ( лат. Phasianus). Номінативний рід підродини фазанових, загону куроподібних. Фазан - досить велика наземна птаха, ведуча переважно наземний спосіб життя.

Довжина тіла до 86 см, важать до 1,7-2,0 кг. Iснує 32 різновиди фазана. Забарвлення самця дуже яскраве, складається з поєднання червонувато-рудого, чорного, білого, золотистого, синього і зеленого кольорів, тоді як самка забарвлена, в скромні сірі тони з великою кількістю коричневих плям. У природі фазана неможливо сплутати ні з якою іншою птицею насамперед завдяки його довгому хвосту, особливо кидається в очі у птаха, що летить.

Середовище проживання:

У давнину фазан був завезений до Греції і поширився звідти на Балкани. Згодом за допомогою людини фазани були широко розселені по всій Європі, в Північній Америці, на Гаваях, в Новій Зеландії. Вони були також успішно інтродуковані подекуди в Південній Америці (Чилі), в Південній Австралії і Тасманії. Улюблені біотопи фазана - заплавні ліси і чагарникові зарості в долинах річок і озер.

Харчування:

Птахи поїдають рiзноманiтну зелень, квіти, ягоди, насіння, а також мілких тварин, перш за все різних комах, павуків і молюсків (іноді навіть дрібних ящірок, змій і мишоподібних гризунів). Особливою вибірковості в кормі немає, і основу харчування складають масові види рослин і тварин. Серед ягід і плодів особливо важливі обліпиха, солянки, ожина, шипшина.

Animal Park – Фазан

Цiкавi факти:

  • Цінний трофей. Фазан - цінний мисливський трофей і одомашнена птаха, яку розводять в мисливських, фермерських і підсобних господарствах, а також на спеціальних дичефермах і фазанаріях.
  • Відтворюють різні звуки. Спектр звуків, що видають самці вкрай широкий, а ось самки в основному мовчаливі.
  • Цікаве переміщення. Птахи з однаковою спритністю рухаються як по землі, так і по повітрю. Дуже часто можна побачити птицю, яка сидить на дереві. Їх дивна особливість в тому, що вони здатні дуже швидко і раптово злітати, причому вертикально, а потім різко міняти кут і прокладати горизонтальну траєкторію. На землі фазани дуже швидкі і практично невтомні.
  • Особливість зовнішнього вигляду. У звичайного фазана навколо очей є ділянка без пір'я. Жоден вид не володіє цією особливістю.
  • Символ країни. Фазан - національний символ Грузії. Також він офіційно вважається символом Південної Дакоти в США і японської префектури Івате.