Будь ближче
до дивовижного
світу тварин

Патагонські мара

Мари (лат. Dolichotis), вони ж патагонські зайці чи свинки — рід гризунів (лат. Rodentia) сімейства свінкових (лат. Caviidae). Ендеміки Нового Світу — Південної Америки. Одні з чотирьох найбільших гризунів на Землі.

Рід мара складається з 2 видів:

  1. Патагонська мара (Dolichotis patagonum).
  2. Чакоанская мара (Dolichotis salinicola).

Конституція тіла патагонських свинок:

  • Довжина тіла — 60-80 см. Довжина хвоста — близько 4, 5 см. Маса тіла — до 16 кг.
  • Хутро патагонської мари — густе, коротке, рівномірне по всьому тілу.
  • Забарвлення хутра верхній частині тіла сіре, нижньої частини — брудно-біле.
  • У мари задні лапки — вони кролячі.

Animal Park – Патагонська мара

Спосіб життя

Природне середовище патагонської мари охоплює аргентинські степи на південному сході Південної Америки, переважно в субтропічному поясі, в районі гирла Ріо Плата — пампаси. Ці кролики ведуть денний, колоніальний та наземний спосіб життя. Вдень вони групами кочують у пошуках їжі, а вночі сплять в норах та ущелинах поодинці. Харчуються мари виключно рослинною їжею — злаковими, травами, корінням дерев, квітами, листами, насіннями та корою. Розмножуються один раз в рік, з серпня по грудень. Народжуються по 2-4 малят. Тривалість життя мара — до 14 років. В умовах заповідників і парків патагонські зайці живуть до 20 років.

Патагонські мари в «Анімал Парку»

Патагонські мари дуже полохливі за своєю природою. Вони майже не піддаються муштруванню. За рідкісним винятком, до якого належить і наш Парк — у нас патагонські кролики їдять з рук гостей Парку. Приходьте до нас, щоб познайомитися з двома чарівними марами — Крутик і Вертик! Одна година в суспільстві диких тварин дають сили провести тиждень в суспільстві людей!

Цікаві факти:

  • Її задні ноги. Вони коротше передніх і пересувається вона стрибкоподібно. На передніх ногах по чотири пальці, а на задніх - по три.
  • Бігають зигзагами. Бігають мари дуже незвично: скачуть зигзагами, відштовхуючись всіма чотирма лапами одночасно. При цьому ходять дуже повільно.
  • 30 км/год. Це та швидкість, котру розвивають патагонські мари завдяки своїм м'язистим ногам.
  • Лежать як коти. Коли не рухаються, то можуть прямо стояти або сидіти на задніх ногах або лежати подібно до котів: з передніми лапами захованими під груди, що є незвичним для гризунів.