
Європейська козуля
Європейська козуля (лат. Capreólus capreólus), вона ж козуля або дика коза - парнокопитна тварина сімейства оленевих. Особливість останніх полягає в тому, що розмір їх представників абсолютно різний - від пуду в розмір зайця до лося в розмір коня. Дика коза - предок сучасної домашньої кози (лат. Capra hircus). До половини ХХ століття козули мешкали на всьому європейському континенті. Разом з промислової полюванням на диких кіз, вирубкою лісів і розширенням сільськогосподарських земель їх ареал звузився до заповідників.
Конституція тіла
В сімействі оленевих козуля відноситься до мініатюрних представникам. Так, довжина тулуба дикої кози 100-125 см, висота в холці - 60-80 см, маса тіла - 20-30 кг. Шерсть коротка, щільна, линяє два рази в рік - навесні і восени. Рогу - порівняно з великими Оленева, у диких кіз вони короткі - 15-30 см в довжину, 10-15 см в розмаху. Мають лірообразную форму.
Забарвлення європейської кози однотонний, взимку - сірий або сірувато-бурий, влітку - світло-коричневий або рудий. Низ тулуба - жовтувато-кремовий. У підстави хвоста розташоване так зване дзеркало - воно білого кольору.
Спосіб життя
Живуть дикі кози в змішаних і листяних лісах, і в лісостепу. Харчуються пашею, їх раціон включає 900 видів рослин, характерні для європейського континенту: трави, пагони, листя, кора дерев і чагарників, а також мохи, лишайники, плавуни, папороті і гриби. Недолік мінеральних речовин козули компенсують тим, що облизують солончаки. Козулі ведуть денний спосіб життя влітку і взимку, і нічний навесні і восени.
Дикі кози соціальні тварини, крім сезону виховання нового покоління - влітку, в цей період козулі проявляють індивідуальний характер і територіальну приналежність.
Шлюбний період цього виду оленевих проходить взимку, на відміну від більшості родичів, які розмножуються влітку. Тривалість життя дикої кози - 10-12 років.
Європейська козуля в «Анімал Парку»
Дикі кози цілком домашні, вони охоче коммуницируют з гостями нашого парку. Їх присутність викликає у дітей захоплення - це такі сильні позитивні емоції, які дітям запам'ятовуються на все життя. Саме так формується правильне ставлення дітей до природи - через захоплення ними і турботу про братів наших менших.