Будь ближче
до дивовижного
світу тварин

Носухи

Носухи (лат. Nasua), вони ж коати — хижі ссавці, найбільші представники сімейства єнотових, ендеміки двох континентів Нового Світу. Особливість носухи описано в її назві — це передня частина верхньої губи і подовженого носа, разом вони утворюють характерний хоботок. Призначення хоботка — добувати комах і їх личинки їз під кори дерев. Носуха ідеально підходить для утримання в домашніх умовах. Вона легко приручаються, а її поведінка викликає захоплення у дітей. 

Конституція тіла

Носуха досить великий вихованець, її можна порівняти з собакою середніх розмірів, наприклад, із хаскі. Довжина тулуба носухи 40-61 см, довжина хвоста — довша за тулуб. Кінцівки непропорційно короткі щодо довгого тулуба. Шерсть — середньої довжини, жорстка, однорідна по всьому тілу. Забарвлення зовнішніх частин тіла — рудо-буре, сіре або чорне. Внутрішні частини тіла — черево і кінцівки з внутрішньої сторони — пофарбовані також в чорно-буро-сіро-рудий колір, тільки більш темних відтінків. На хвості чергується чорний і бурий колір, утворюючи характерні для єнотових кільця. 

 

Animal Park – Носуха

Спосіб життя

В дикій природі носухи живуть в тропічних лісах, зустрічаються на околицях пустелі Атакама — самої сухої пустелею Землі. Харчуються переважно їжею тваринного походження, але можуть урізноманітнити свій раціон дикорослими фруктами. Самки носухи живуть групами по 5-40 особин, самці — одинаки. Носухи ведуть денний спосіб життя, на відміну від єнотів, які проявляють активність вночі. Вагітність триває близько 2,5 місяців, один раз на рік народжуються по 2-6 малят. Тривалість життя носух — 8-14 років.

Носухи в «Анімал Парку»

Коати — одні з найбільш комунікативних вихованців нашого Парку. Вони артистичні, цікаві й доброзичливі — це запорука їх популярності у дітей. Діти в спілкуванні з такими екзотичними тваринами відкривають для себе різноманітність тваринного світу. Подив і дружелюбність — ці емоції люди відчувають в присутності носух — виховують у дітей дбайливе ставлення до тварин. Приходьте до нас в гості! Щоб додому повернутися зачарованими нашими носаті вихованцями!

Цікаві факти: 

  • Добре відтворюють звуки. Примітно, що носуха може видавати різноманітні звуки: хропіння, рохкання, крики, пхикання і щебетання. Таким чином «коаті» спілкуються один з одним.
  • Комунікабельність. Носухи добре ладнають з людьми, їх не рідко можна зустріти в домашніх умовах.
  • Добре лазять по деревах. Завдяки сильним пазуристим лапам носуха добре лазить по деревах і успішно використовує їх для пошуку продовольства в грунті і лісовій підстилці.
  • Дивна поведінка. Навіть самки і самці поводяться настільки по-різному, що їх цілком можна прийняти за різні види.