Будь ближче
до дивовижного
світу тварин

Патагонска мара

Патагонска мара — савець із виду гризунів, що входить до сімейства свинковидних. Через їх зовнішню схожість із кроликами і зайцями цю тварину іноді називають Патагонським зайцем. Наукова назва цього гризуна — Dolichotinae patagonum.

Патагонская мара мешкає в Південній Америці на великих територіях Патагонських пампасів в Аргентині. Воліють для заселення посушливі степи і напівпустелі з кількістю рослинного корму достатнім для виживання. Нор та інших притулків для постійного проживання не влаштовують, розосереджуючись на місцевості для ночівлі в поодинці і збираючись до ранку в зграю для спільного пошуку корму.

Зовні ці тварини нагадують добре відомих європейцям зайців, але дуже великих і більш масивних. У них подовжені вуха, короткий хвіст і дуже схожа на заячу морда. Ще більша схожість з зайцем патагонські мара набувають при русі, під час якого вони рухаються стрибками, відштовхуючись від землі всіма чотирма кінцівками.

Зріст дорослої тварини в холці може досягати півметра, а довжина тіла досягати одного метра. Вага найбільших тварин може становити більше 15 кг. Це четвертий за розмірами гризун з усіх відомих сьогодні, після капібари, бобрів і дикобразів.

Хутро густе і м'яке. Забарвлення верхньої частини тіла сіре або буре, поступово переходячи до світлого і майже білого в нижній частині.

Раціон патагонської мари складається виключно з рослинної їжі. В основному це трава і коріння різних рослин. Також в їжу вживається кора молодих дерев, що впали листя, плоди та ягоди.

Патагонска мара це соціальні тварини, що живуть зграями та проводять денний спосіб життя. В одній зграї може бути від п'яти до сорока тварин, які в денний час збираються разом для спільного годування, а вночі ховаються поодинці в тимчасових укриттях на місцевості. При виявленні небезпеки мари здатні попереджати про неї один одного і, розбігаючись в різні боки уникати нападу з боку хижаків.

Ці тварини досить легко приручаються і дають добре потомство в неволі. Тому в останні роки все частіше виникають фермерські господарства, де розводять цих досить великих і не вибагливих тварин.