Будь ближче
до дивовижного
світу тварин

Чорні чубаті мангобеи

Чорний мангобей (лат. Lophocebus aterrimus) він же чубатий або бородатий мангобей — мавпа роду приматів сімейства мартишкових, один з двох видів роду бородатих мангобеїв. Ендемік центральних районів Африки — Анголи й Демократичної Республіки Конго.

Вид включає два підвиди:

  1. Lophocebus aterrimus opdenboschi.
  2. Lophocebus aterrimus aterrimus.

Відмінна риса мангобея — чорна шкіра, навіть повіки, чорний чубчик на голові та сірого кольору бакенбарди на мордочці.

Конституція тіла

Бородатий мангобей володіє скромними, як для приматів, габаритами тіла: довжина тулуба варіюється між 45 і 65 см, маса тіла — від 4 до 7 кг. Шерсть чорного кольору, відносно коротка і рівномірна по всьому тілу. Морда — безволоса. Самці помітно більші за самок. У мангобеїв дуже довгий хвіст — 80-85 см, — яким вони хапаються за гілки переміщаючись по верхівках дерев на висоті від 12 до 30 метрів над землею.

Чорний чубатий Мангобей — контактний зоопарк Animal Park

Спосіб життя — деревний, соціальний, полігамний

У дикій природі мангобей мешкають в сухих тропічних і субтропічних лісах. Майже весь час проводять на деревах. На землю спускаються лише, щоб підібрати їжу. Харчуються фруктами, насінням та квітковим нектаром. У період посухи до 30% раціону може складатися з безхребетних і дрібних хребетних тварин. Мангобеи живуть групами до 40 особин. Спілкуються з допомогою міміки, рухів тіла і хвоста. На відстані підтримують зв'язок за допомогою пронизливих криків. Вранці можна почути, як ці примати ведуть переклик.

Розмножуються мангобеи один раз на рік. Вагітність триває від 150 до 180 днів. З'являється на світ, як правило, по одному дитинчаті. Який стає статевозрілим на третьому році життя. Тривалість життя чорного мангобея — 20-30 років.

Чорний мангобей в «Анімал Парку»

Мангобей наш непостійний резидент, він наш гість у вихідні. Мангобей відомий своєю комунікабельністю. Охоче йде на контакт з людьми. Улюблене заняття — розбирати на атоми іграшки, які йому дарують гості Парку. Приходьте до нас на вихідні — тоді ви гарантовано проведете кілька годин в суспільстві цього товариському примату.

Дуже цікаво реагую діти на прокази приматів — як на братів по розуму. Відчуваючи при цьому сильні емоції, діти вчаться контролювати свої переживання — це обов'язковий етап дорослішання, який в нашому Парку можна пройти з найменшими травмами перехідного періоду.