Будь ближче
до дивовижного
світу тварин


Качки-мандаринки

Цю симпатичну качку точно не переплутаєш із будь-якою іншою. Незвичайна форма тіла та яскраве забарвлення надають їй особливої привабливості та виділяють з поміж безлічі інших птахів. Качку-мандаринку вважають однією з найкрасивіших качок світу. А таке цікаве прізвисько вона отримала через її різнокольорове оперення — в Китаї мандаринами називали знатних і гарно вдягнених вельмож. Качка-мандаринка важить усього400–700 г і мешкає лише в Східній Азії та Китаї, зустрічається в Японії, на Тайвані та у Кореї. Але з XVIII ст. мандаринки прижилися у Великобританії та Ірландії, а також у штаті Каліфорнія, США. Тривалість життя у природі 3-6 років, у неволі — до 12 років.

Вражає шлюбне вбрання самця мандаринки. Здається, воно поєднало в собі всі кольори веселки. Таке шлюбне оперення самці носять майже весь рік — з вересня по липень. Самки значно тендітніші, але їх вбрання не таке яскраве. Ще одна суттєва відмінність цих красунь — качки-мандаринки не крякають, як більшість інших качок, а швидше пищать або тихо свистять. Улюблена їжа — жолуді та жаби, хоча рибка та деякі рослини їм теж до смаку. На відміну від інших качок, качки-мандаринки єдині гніздяться високо на деревах. Їх дупла можуть розміщуватися на 6-метровій висоті. Неймовірно, але маленькі качата, що за командою матері вистрибують із гнізда, залишаються неушкодженими. Для перших своїх польотів вони використовують ще нерозвинуті крильця та перетинки лап.

  • Мандаринка — це єдина качка, яка не може схрещуватися з іншими видами. Кількість хромосом у неї менша від кількості хромосом у представників інших видів.
  • Самець, змінивши шлюбний наряд на звичайний, стає дуже подібним до самки. Відрізнити його можна тільки по червоному дзьобу.
  • Раніше люди в Китаї дарували одне одному пару мандаринок, як символ подружньої вірності. Але насправді ця традиція не пов'язана з реальністю, оскільки мандаринки щороку шукають нового партнера.
  • Мандаринки влаштовують гнізда у дуплах. Жолуді впродовж тривалого часу є для них важливим і цінним джерелом харчування.

Качки-мандаринки — контактний зоопарк Animal Park