Будь ближче
до дивовижного
світу тварин


Домашня коза

Домашня коза (лат.Capra hircus). Вид парнокопитних з роду гірські козли сімейства полорогих.

Рiст домашніх кіз в холці зазвичай не більше 90 сантиметрів, вага самки - 50-55 кілограмів, самці більші. Зоологи виділили 6 підвидів домашньої кози. Бородою природа нагородила як самців, так і самок.Шерсть на тілі - пряма, її довжина залежить від породи. Спектр кольорiв вовни досить широкий – від білого до чорного. Роги домашніх кіз загнуті назад.

Середовище проживання:

Одомашнена на Близькому Сході, приблизно 9 тис. років тому.  Предком домашньої кози був дикий безоаровий козел (Capra hircus aegagrus), до сьогоднішнього дня зустрічається від грецьких островів в Егейському морі через Малу Азію, Вірменське нагір'я і Передню Азію до Середньої Азії. Вона може переносити сильні морози і спеку, але погано пристосована до сирого клімату.

Харчування:

Харчуються кози травою і молодими погонами дерев і чагарників. Коза - невимоглива тварина, задовольняється часто дуже мізерними пасовищами. Вони швидко поглинають велику кількість корму, а в проміжках між їжею пережовують жуйку.

Animal Park – Коза

Цiкавi факти:

  • Назад у минуле. Цих тварин вдалося приручити більше 9000 років тому.
  • Зображена на гербі. Зображення кози носить герб республіки Чад, польський Люблін і ще ряд населених пунктів.
  • Цікавий різновид. Один з кумедних різновидів домашньої кози - непритомна коза, яка має чудову здатність «непритомніти», якщо чимось налякана.
  • Домашні VS дикі. У одомашнених порід кіз найкраще розвинені нюх і смак, а у їх диких родичів - нюх і зір.
  • Дуже любопитні. Кози часто жують неїстівні, здавалося б, предмети. Це не тому, що вони нібито дурні, а просто через їх природну цікавість - їм все цікаво спробувати на смак.
  • Роль в економіці. У країнах, що розвиваються кози досі є важливим економічним ресурсом. Для свого розміру вони дають більше молока, ніж корови, і, за деякими оцінками, випереджають курятину і свинину в категорії «найбільш споживаний в світі м'ясний продукт»