Будь ближче
до дивовижного
світу тварин


Кури кохiнхiн

Кури кохiнхiн (фр.Cochinchine,вьетн.Gà tam hoàng). Кури кохiнхiн вiдносяться до класу птахiв, загону куроподiбних.

Для породи характерні ніжно-пухка конституція, маленька голова, густе оперення тулубу і кінцівок, одягнені в пишні «штани». На відміну від схожої породи брама, гребінь листоподібний, одиночний. Оперення хвоста укорочене. Забарвлення оперення у дорослих птахів різне: чорне, біле, блакитне, сіре та інше. Жива маса курей близько 3,5-4,0 кг; півні важать до 5,0 кг. Ця порода вважається м’ясною. Через відносно низьку плодючість в промисловому птахівництві практично не використовується, однак зберігається для генофонду, а також розводиться любителями як декоративна порода.

Середовище проживання:

Батьківщиною симпатичних пухнастих курочок кохiнхiн є Вьетнам. На територію Європи порода була завезена в 1843 році. Спочатку цих птахів розводили виключно в декоративних цілях. Кури і півники даної породи важливо крокували по підлозі в палацах китайських імператорів. Згодом птаха облюбували англійські вельможі, а потім і високопоставлені особи інших європейських країн. Вони невибагливі до умов утримання і мають чудовий інстинкт до насиджування. Курочок цієї породи можна утримувати як у відкритому вольєрі, так і в умовах обмеженої території.

Харчування:

У харчуванні кури не примхливі і з задоволенням вживають, як і інші домашні кури, звичайний корм. У раціоні має переважати зерно (пшениця, ячмінь, кукурудза) і комбікорм.  Курочки із задоволенням їдять зелень, овочі і коренеплоди, взимку в прикорм можна додати подрібнене сіно.

Animal Park – Кури кохінкін

Цiкавi факти:

  • Схильність до ожиріння. Оскільки кохінхіни їдять багато і з великою охотою, якщо не стежити за збалансованістю їх харчування, то птиці неодмінно почнуть швидко жиріти, що позначиться на стані їх здоров'я і продуктивності.
  • Яйценоскість. Несучість 100-110 яєць в рік, забарвлення шкаралупи жовто-буре при середній масі яйця 55-56 г. Несучість підвищується в зимовий період, що вигідно відрізняє породу від інших порід курей.
  • Кури флегматики. Кохінхіни - флегматики за темпераментом. Вони люблять побути в самоті, багато відпочивають. Фахівці рекомендують їх селити окремо або в просторому курнику, де можна знайти куточок далеко від інших порід. Навіть в окремих вольєрах на 1 кв.м. не повинно припадати більше 2 голів.