Будь ближче
до дивовижного
світу тварин


Лемур Варі

Лемур варi (лат. Varecia variegata). Рід ссавців з сімейства лемурові. Один з двох видів варi.

Раніше вважався з рудим варi різними підвидами. Варi є найбільшим з невимерших лемурів. Довжина тіла - 100-120 см, маса близько 4 кг. Велика частина тіла забарвлена в білий колір, а живіт, хвіст, мордочка і внутрішні сторони кінцівок пофарбовані в чорний.

Морду лемура варi обрамляють пухнасті білі бакенбарди, повністю приховують вуха - це відмінна риса даного виду.

Середовище проживання:

Як і всі лемури, чорно-білий варi є ендеміком острова Мадагаскар. Живуть лемури варi на сході острова у вологих лісах. На відміну, наприклад, від котячих лемурів, варi все життя проводять на деревах, дуже спритно пересуваючись по гілках і перестрибуючи з одного дерева на інше.

Харчування:

Харчуються в основному стиглими фруктами, солодким нектаром, молодими пагонами, квітами і листям дерев. Так само не відмовляються підкріпитися різними комахами, їх личинками, лялечками і гусеницями. Поїдання соковитих кормів, звільняє лемура варi від необхідності спускатися на землю для того, щоб попити води.

Лемур Катта — контактний зоопарк Animal Park

Цiкавi факти:

  • Пронизливий крик. Лемур в перекладі з латині означає «неприкаяна душа» або «привид». Таку назву ці тварини отримали за свої пронизливі крики, що нагадують гіркий плач. Криком лемури позначають межі своєї території і відлякують потенційних ворогів.
  • Червона книга. Лемур варі занесений до Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи як вид, що знаходиться під критичною загрозою зникнення. Головною причиною скорочення чисельності цих лемурів є знищення їх житла, а також полювання і браконьєрський вилов. Тим не менш, вони легко відтворюються в неволі та поступово повертаються в дику природу.