Будь ближче
до дивовижного
світу тварин

Лемури Варі

Лемури (лат. Lemuriformes), вони ж лемуроподібні — загін приматів з підряду напівмавп (лат. Strepsirrhini). Загін об'єднує всіх лемурів, що мешкають на острові Мадагаскар.

Загальна риса лемурів — видатні вперед різці та ікла нижньої щелепи, а також непропорційно довгий хвіст і подовжений кіготь на другому пальці задніх лап. Науці відомо понад 60 видів лемурів. Розрізняються види за розмірами, масою і зовнішнім виглядом. Наприклад, карликові лемури важать 30 грамів, а деякі короткохвості Індри — 10 кг. Лемуроподібні розділилися на види приблизно 50 або 80 млн років тому. Тоді вони населяли Азію та Африку. Але збереглися як вид тільки на острові Мадагаскарі й Коморських островах — це закриті екосистеми, в які не могли проникнути вищі примати, а тому лемури зайняли всі екологічні ніші, які в Африці й Азії вони повинні були розділити з конкурентами але, не витримавши конкуренцію, вимерли.

Назва «лемури» походить від міфічних давньоримських «лемурів», яких за характерну маску і пронизливі крики, котрі тварини вигукували вночі кожні 40 хвилин, стародавні мореплавці, що пропливають повз острова Мадагаскар, назвали лярви — привидами.

Конституція тіла

Анатомічна особливість лемурів вари полягає в тому, що вони найбільші з ще існуючих лемурів. Так, довжина їх тулуба — 1-1,2 м, довжина хвоста до 0,6 м, маса тіла — близько 4 кг. У лемурів немає пазурів, але є нігті. На долонях видно лінія життя, як у людей. Стрибають на відстань до 10 метрів. Самки більші за самців.

Лемур Катта — контактний зоопарк Animal Park

 

Спосіб життя

В дикій природі лемури вари, на відміну від більшості видів, ведуть денний спосіб життя, а на відміну від мавп — наземний. Шлюбний сезон лемурів триває два місяці весни. Вагітність триває 4-4,5 місяці. З'являються на світ по одному, рідше по дві малюків. Тривалість життя лемурів вари в дикій природі до 15 років, в умовах заповідників і парків — до 30 років. У лемурів є довгий хвіст, яким вони не чіпляється за гілки дерев, як це роблять мавпи. Лемури за допомогою хвоста спілкуються між собою — його форма інформує навколишніх родичів про настрої власника хвоста і про те, що відбувається навколо, наприклад, про небезпеку. Лемури вари соціальні тварини, вони живуть в сім'ях, якими керують самки. Сплять в клубку, всередині якого ховають найцінніше — дітей. Соціальна структура лемурів — ієрархічна. Харчуються переважно травами.

Лемур вари в «Анімал Парку»

В інтерактивному зоопарку Animal Park живе сім'я лемурів вари (лат. Varecia Variegata), вони ж чорно-білі лемури — це особливі ендеміки Мадагаскару, яким на батьківщині, внаслідок агресивної культивації людьми дикої природи, загрожує вимирання. Наші вихованці відгукуються на імена Рома і Рима. Лемури вкрай неохоче розмножуються в неволі. Але в Анімал Парку для лемурів створені такі умови, за яких Рома і Рима народжують на світ щороку по одному малюкові. Приходьте до нас в гості, щоб спостерігати за мудрістю природи наших вихованців. Після 1,5 години спостереження за дикими тваринами, у вас відродиться віра в цивілізаційних людей.

Цiкавi факти:

  • Пронизливий крик. Лемур в перекладі з латині означає «неприкаяна душа» або «привид». Таку назву ці тварини отримали за свої пронизливі крики, що нагадують гіркий плач. Криком лемури позначають межі своєї території і відлякують потенційних ворогів.
  • Червона книга. Лемур варі занесений до Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи як вид, що знаходиться під критичною загрозою зникнення. Головною причиною скорочення чисельності цих лемурів є знищення їх житла, а також полювання і браконьєрський вилов. Тим не менш, вони легко відтворюються в неволі та поступово повертаються в дику природу.