Будь ближче
до дивовижного
світу тварин


Козуля

Козуля (лат. Capreolus). Козуля - найменший представник родини оленеві ряду парнокопитні в Центральній Європі.

Козуля - це маленький родич оленя з красивою статурою, симпатичною мордочкою і довгими вухами. Дрібний олень з довжиною тіла до 130 см, висота в холці до 85 см. Короткий хвіст. Забарвлення влітку - яскраво-руде, на морді сіре, від носа до куточків губ тягнуться чорні смуги. Літня шерсть росте в козулі навесні, а у вересні-жовтні її змінює зимова. Забарвлення взимку - тьмяне сірувате, окрім світлого черева,шерсть густіша, ніж літня. Деякі дорослі тварини на горлі мають білі плями. Роги у самців невеликі, вертикально поставлені, з 2-3 відростками. Слід серцевидний, загострений, дві зовнішні ратички ноги відбиваються тільки в м`якому грунті.

Середовище проживання:

Козуля зустрічається в Європі, у смузі помірного клімату і в Азії до Далекого Сходу і Кореї. Козулі тримаються поодинці або групами до десяти тварин. Вони найбільш активні рано вранці і в сутінках - в таку пору їх можна спостерігати не тільки в листяних, змішаних лісах і на узліссях, але і на полях, болотах, вересових полянах і у хвойних лісах.

Харчування:

Козуля зазвичай пасеться рано вранці та в сутінках. Вона охоче поїдає траву, молоді бруньки на деревах і листя. Восени, коли трави стає менше, козуля їсть більше горіхів та інших лісових плодів (жолудів, каштанів, лохини, обліпихи, плодів буку). Крім того, до її зимового меню входять жолуді, а також бруква та інші вирощені на полях коренеплоди

Animal Park – Козуля

Цiкавi  факти:

  • Добре плавають. Козулі просто чудово плавають і без особливих зусиль перепливають річки Єнісей і Амур під час еміграції.
  • Вживаються з людьми. Самку козулі легко можна приручити - вона спокійна, бо не норовиста і зовсім не агресивна, а ось з самцем все набагато важче. Самці можуть мати гарем, - живуть з двома-трьома самками.
  • Козулі не кози!!! Іноді тварин називають дикими козами, але це не правильна назва. Відносяться вони саме до оленів, а не до кіз
  • Пахнуть по різному. Кожна особина має унікальний запах, який допомагає іншим представникам виду зрозуміти її вік, розміри, стать та інші параметри.