Будь ближче
до дивовижного
світу тварин

Європейські козули або дикі кози

Європейська козуля (лат. Capreólus capreólus), вона ж косуля або дика коза — парнокопитний ссавець сімейства оленевих. Це витончена тварина в багатьох культурах стало тотемом — символізує красу, цнотливість і любов, але головне його значення — це відмова від насильства.

Конституція тіла

Зовнішність козулі — граціозна, воно поєднує риси благородного оленя і домашньої кози. Так, корпус дикої кози пропорційний довгим і витонченим ногам, а задня частина тулуба трохи вища і товща за передньої. В цілому, козуля створює враження тендітної та вразливої істоти — казкового персонажа, здатного зникнути так само таємничо, як і з'явився. Відмінна риса козулі це роги — вони мають ліроподібну форму.

Animal Park – Козуля

Спосіб життя

В дикій природі козуля живе в мішаних і листяних лісах і в лісостепах. У хвойних лісах вони зустрічаються рідко, тільки в тому випадку, якщо у хвойному лісі росте листяний підлісок. Козули уникають суцільних лісів, тримаються галявин і околиць лісів.

У дикій природі раціон дикої козулі складається з 900 видів рослин. Більша частина раціону складають листя вічнозелених або листопадних дерев; 1⁄4 складають дерева, чагарники й напівчагарники. Перевагу віддають легко перетравлюваної рослинній їжі, багатої живильними речовинами, водою, дубильними й мінеральними речовинами, та вітамінами. У зимовий період козуля може урізноманітнити свій раціон мохами, лишайниками, папоротями й грибами. В умовах парків і заповідників козуля утримується по всьому населеному світу людьми. Тривалість життя європейської козулі — в дикій природі до 12 років, в умовах Парку — до 22 років.

Європейська козуля в «Анімал Парку»

Козули — міф нашого парку. Вони рідко підходять близько до гостей нашого Парку, таким чином козули охороняють образ, складений про них міфами й казками. Приходьте до нас в гості, щоб спостерігати за нашими козулями, можливо вам вдасться розвінчати їх старий міф чи придумати новий!

Цiкавi  факти:

  • Добре плавають. Козули просто чудово плавають і без особливих зусиль перепливають річки Єнісей і Амур під час еміграції.
  • Вживаються з людьми. Самку козулі легко можна приручити — вона спокійна, бо не норовиста і зовсім не агресивна, а ось з самцем все набагато важче. Самці можуть мати гарем, — живуть з двома-трьома самками.
  • Козулі не кози! Іноді тварин називають дикими козами, але це не правильна назва. Відносяться вони саме до оленів, а не до кіз
  • Пахнуть по різному. Кожна особина має унікальний запах, який допомагає іншим представникам виду зрозуміти її вік, розміри, стать та інші параметри.