Будь ближче
до дивовижного
світу тварин

Півники

Домашня курка (лат. Gallus gallus domesticus) — спадкоємиця банківського півня, який дотепер живе в умовах дикої природи в лісах Південно-Східної Азії. Домашня порода курей — найчисленніший (близько 22 млрд) і найпоширеніший вид свійських птахів, а в XXI столітті — найчисельніший вид сухопутних тварин на Землі!

Відмінна риса домашньої курки — погано літає, але добре бігає. Належать до числа найбільш продуктивних домашніх птахів. Спостережливі власники курей і вчені виявили у домашньої курочки високий інтелект — здатність вести рахунок курчатам і володіння мовою, за допомогою якого в зграї вони організовують свою стаїну поведінку.

Відомі сотні порід домашніх курей, які умовно можна розділити на 4 класи:

  1. Яєчні породи.
  2. М'ясні породи.
  3. Декоративні породи.
  4. Бійцівські породи.

Конституція тіла

Довжина тулуба домашніх курочок і півників досягає 15-25 см, розмах крил — близько 23-85 см, маса тіла може варіюватися від карликової 0,5 до 5 кг (порода брама). Самці помітно більші за самок. Оперення — у півників воно яскравіше і пишніше, ніж у кірочок. У півників також на ногах є кісткові вирости — шпори.

І у півників, і у курочок росте борідка і гребінь (останній може бути листоподібне, розоподібне або стручкоподібне) — це органи терморегуляції, функція яких полягає в тому, щоб регулювати кровотік до шкіри. Дзьоб злегка зігнутий. Забарвлення дзьоба і плесна, як правило, збігаються. Забарвлення оперення може бути всіх основних кольорів і відтінків, як одноколірної, так і строкатої масті.

Півник — контактний зоопарк Animal Park

Півники й курочки «Анімал Парку»

У нашому Парку живуть і домашні, і декоративні породи курей. До останніх відносяться курочки кохінхін, пухові та брама. Півники — вони більш активні, а тому у них є імена, на які вони озиваються:

  • Рижик — кохінхін, днем гуляє по всьому Парку, а вночі спить у вольєрі лам. Любить разом з гостями Парку робити обхід території.
  • Коко — декоративний китайський пуховий півник, він любить, коли його гладять, і може заснути на руках.
  • Тимофій — брама білого кольору, ледар, цілий день може пролежати в годівниці для альпаки, поки його не помітять, щоб нагодувати.
  • Петька — мініатюрний кохінхін, гуляє біля мавп, вміє дякувати, коли його годують з рук.
  • Лекок — сріблястий кохінхін, самий спокійних із півників, дуже ніжний, гуляє і спить у вольєрі з морськими свинками або камерунськими вівцями.

Здатність півників ділити свою територію з іншими видами тварин, і здатність кірочок самостійно зносити й висиджувати яйця каже, що вихованці в нашому Парку відчувають себе в безпеці.

Приходьте до нас в гості! Всюдисущі курочки, півники та їх потомство створюють атмосферу спільності вихованців нашого Парку, в якому утримуються понад 32 видів тварин. Спілкування з тваринами породжує одне з найщиріших почуттів, порівнюючи з яким завжди можна відчути, коли тобі брешуть люди.